Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Która drużyna podtrzymała zwycięską passę? Jakie zanotowano ciekawe wyniki? Kto nie potrafi wygrać meczu? Oto garść ciekawostek piłkarskich z minionego weekendu na boiskach powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

 

*Oba nasze zespoły grające w czwartej lidze przegrały swoje spotkania. Chemik Kędzierzyn-Koźle na własnym boisku, a Po-Ra-Wie Większyce w meczu wyjazdowym. To już trzecia taka kolejka meczów, bo poprzednio Chemik i Po-Ra-Wie przegrywały już w pierwsze, drugiej i siódmej kolejce.

 

*Występująca w lidze okręgowej Victoria Cisek przegrał swój trzeci mecz z rzędu, ulegając w Kietrzu miejscowemu Włókniarzowi. To trzeci w obecnym sezonie wynik 3:2 jaki padł w meczach Victorii, z tym ze po raz drugi to drużyna Victorii strzeliła dwie bramki.

 

*Grający w piątej grupie klasy A piłkarze KS Sławięcice wygrali już piąty z rzędu mecz ligowy, tym razem pokonując aż 7:0 drużynę z Kadłuba. Był to drugi z rzędu mecz sławięciczan, w którym nie stracili bramki.

 

*W szóstej grupie klasy A odbyły się tylko dwa, z trzech zaplanowanych meczów derbowych. NA spotkanie do Większyc nie przyjechał Inter Mechnica, więc sędzia odgwizdał walkowera. To już drugi mecz, w którym Inter nie stawia się na spotkanie, jeśli uczyni to trzeci raz to zespół zostanie wycofany z rozgrywek. Za to w dwóch pozostałych meczach derbowych tylko jedna drużyna zdołała strzelić bramki. W Reńskiej Wsi miejscowy Śląsk oraz Odrzanka Dziergowice podzieliły się punktami, po bezbramkowym remisie a w Łanach tylko miejscowa Victoria strzelała bramki w derbach z LZS Kotlarnia Goszyce.

 

*Tuż przed rozegraniem ósmej kolejki meczów z rywalizacji wycofała się Unia Polska Cerekiew, więc TKKF Blachowianka miała wolny weekend. W pozostałych sześciu spotkaniach po dwa mecze wygrali gospodarze, goście oraz zespoły podzieliły się punktami. Obecnie najgorszym atakiem dysponuje LZS Maciowakrze, które ma tylko siedem strzelonych bramek. A w poprzednim sezonie zawodnik tego klubu, Rafał Benedik został królem strzelców w grupie klasy B, w której grała jego drużyna.

 

*Juniorzy Chemika Kędzierzyn-Koźle przegrali trzy ostatnie mecze ligowe. W dodatku w żadnym z nich nie zdołali strzelić bramki.

 

*Oldboje Unii Polska Cerekiew wygrali 2:1 z zespołem Berlandu Komprachcice po bramkach Łukasza Szeligi i Marcina Biksy. To druga z rzędu wygrana zespołu prezesa Ryszarda Szewiora, który jest liderem tabeli.

 

*Trampkarze Chemika Kędzierzyn-Koźle zanotowali na swoim koncie drugi remis w obecnych rozgrywkach, dzieląc się punktami z Piastem Strzelce Opolskie. Pierwszy remis Chemik również zanotował z Piastem, lecz wówczas na boisku w Strzelcach Opolskie padł wynik bezbramkowy a tym razem, na własnym terenie Chemik zremisował 2:2.

 

*Drugiej porażki w sezonie doznali juniorzy młodsi Zrywu Pawłowiczki, przegrywając w Dziergowicach z tamtejszą Odrzanką 2:6. Tym samym Dziergowicam udał się rewanż, za porażkę w pierwszej kolejce, w Pawłowiczkach.

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy