Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Drużyna wicemistrzów Polski zajęła trzecie miejsce w Memoriale Arkadiusza Gołasia, który był ostatnim sprawdzianem kędzierzynian przed startem rozgrywek ligowych. Pierwszy mecz PlusLigi ZAKSA rozegra 13 października w Będzinie.

 

Czternasta edycja turnieju poświęconego tragicznie zmarłemu reprezentantowi Polski odbyła się w Swarzędzu - Zalasewie.

Pierwszego dnia ONICO Warszawa pokonało Aluron Virtu Wartę Zawiercie 3:1 (25:20, 25:19, 19:25, 25:18), a ZAKSA przegrała z KPS-em Stocznia Szczecin 1:3 (23:25, 25:21, 21:25, 23:25).

W szeregach wicemistrzów Polski pojawili się już rozgrywający Benjamin Toniutti i przyjmujący Sam Deroo, którzy uczestniczyli w mistrzostwach świata. Nie było jeszcze złotych medalistów tej imprezy: Mateusza Bieńka, Aleksandra Śliwki i Pawła Zatorskiego, którzy dostali kilka dni wolnego.

 

- Bardzo ciężko pracowaliśmy podczas okresu przygotowawczego i ta najlepsza forma ma przyjść na rozgrywki ligowe. Od połowy czerwca, po miesiącu wolnego, czekam, żeby rozpocząć ten sezon ligowy w Kędzierzynie. Cieszę się bardzo, że kończymy okres przygotowawczy i zaczyna się liga - stwierdził nowy środkowy ZAKSY Mateusz Sacharewicz.

 

Drugiego dnia ZAKSA i Aluron zmierzyły się w meczu o trzecie miejsce. W okresie przygotowawczym drużyny te spotkały się kilka razy, tym razem lepsi byli kędzierzynianie, którzy zwyciężyli 3:0 (25:20, 26:24, 25:23).

Pojedynek był okazją do pożegnania Dominika Witczaka, który zakończył karierę. Atakujący, który grał w Kędzierzynie-Koźlu w latach 2008-2017, wyszedł na parkiet w trzeciej partii i nikogo nie zdziwiło, że został MVP spotkania.

 

- Sporą część życia spędziłem w Kędzierzynie i ten mecz to było bardzo miłe przeżycie. Łezka w oku miała prawo się zakręcić - przyznał Dominik Witczak. - To był wspaniały okres w moim życiu. W ciągu tych dziewięciu sezonów było wiele wspaniałych chwil na boisku i w szatni, do tego zdobyte medale. Jest co wspominać. Do tego poznałem wielu świetnych ludzi i to jest ważniejsze niż osiągnięcia sportowe - dodał były atakujący ZAKSY.

 

Z kolei w pojedynku o pierwsze miejsce Stocznia, która wystąpiła w najmocniejszym składzie z Bartoszem Kurkiem, Łukaszem Żygadło i Matejem Kazijskim, ograła ONICO 3:1 (25:20, 25:22, 19:25, 25:19).

 

 

Foto: ZAKSA

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy