Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Wielki sukces Bartłomiej Mroza z Kędzierzyna-Koźla. Reprezentant Polski w parabadmintonie został podwójnym mistrzem Europy. Złote medale wywalczył w grach pojedycznej i deblowej.

Dla zawodnika z naszego miasta mistrzostwa we Francji były szczególne, bo do tej pory zdobywał na tych imprezach srebrne krążki w grze pojedynczej. Tym razem rozegrał świetne zawody i dotarł do finału, w którym zmierzył się ze swoim długoletnim rywalem, a jednocześnie partnerem z debla – Ilkerem Tuzcu z Turcji. Reprezentant Polski pokonał swojego kolegę 2:1 (21:15, 17:21, 21:13) i stanął na najwyższym stopniu podium.

Drugi złoty medal Bartłomiej Mróz wywalczył wraz z tureckim parabadmintonistą w grze deblowej. Tu nie było niespodzianki i faworyci sięgnęli po tytuł po raz trzeci z rzędu

Polscy parabadmintoniści wrócili z Francji w świetnych nastrojach, bo oprócz Bartłomieja Mroza medale wywalczyli: Katarzyna Ziębik (złoto i brąz), Maja Bartusz (srebro). Oliwia Szmigiel (srebro i brąz) oraz Daria Bujnicka (srebro).

Tak dobre wyniki zapewne przybliżą zawodnika z Kędzierzyna-Koźla do uzyskania kwalifikacji do igrzysk w Tokio, w których parabadminton zadebiutuje jako dyscyplina olimpijska.

I jeszcze jedna ciekawostka. Niedawno Bartłomiej Mróz dołączył do drużyny UKS-u Hubal Białystok i jako pierwszy parabadmintonista bierze udział w rozgrywkach Polskiej Ligi Badmintona.

Obraz może zawierać: 2 osoby

Obraz może zawierać: 2 osoby, uśmiechnięci ludzie, boisko do koszykówkiObraz może zawierać: 1 osoba, uprawia sport i na zewnątrz