Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Szóste zwycięstwo z rzędu odniosła drużyna ZAKSY w siatkarskiej PlusLidze. Lider z Kędzierzyna-Koźla pokonał Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:18, 25:22, 25:20). Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został nasz libero Paweł Zatorski.

 

Pojedynek, który odbył się 7 listopada wieczorem w hali „Azoty”, był ciekawym widowiskiem. Głównie za sprawą gospodarzy, którzy rozegrali kolejne, świetne spotkanie.

 

Pierwsza partia była wyrównana do stanu 9:9. Później kędzierzynianie wygrali cztery akcje z rzędu i spokojnie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Po kontrze Sama Deroo było już 23:17, a gdy za moment Łukasz Kaczmarek popisał się asem serwisowym, to już nic nie mogło odebrać zwycięstwa naszej drużynie.

 

Zdecydowanie więcej walki było po zmianie stron. Momentami Jastrzębski Węgiel prowadził dwoma punktami, ale w drugiej części seta do głosu doszli wicemistrzowie Polski. Skuteczny w ataku był Sam Deroo, w bloku rządził Mateusz Bieniek, a trudne piłki bronił Paweł Zatorski. Przy stanie 22:21 Sam Deroo skończył ważną akcję, a za moment setbola dał nam blok na Julienie Lyneelu. Decydujący punkt zdobył ze środka Łukasz Wiśniewski.

 

W trzeciej odsłonie wydawało się, że inicjatywę przejęli podopieczni Ferdinando De Giorgiego. Goście walczyli o każdą piłkę i wykorzystywali kontry, co w pewnym momencie dało im już trzypunktowe prowadzenie (12:9). ZAKSA szybko doprowadziła do remisu, a gdy w polu zagrywki pojawił się Sam Deroo to poszła seria. Gospodarze wygrali kilka akcji z rzędu, co podcięło skrzydła rywalom. Jeszcze swoich kolegów próbował poderwać Salvador Hidalgo Oliva, ale gdy zablokowany został Julien Lyneel, a Aleksander Śliwka zaliczył asa było już 23:18. Ostatni punkt miejscowym dał autowy atak Dawida Konarskiego - byłego zawodnika drużyny z Kędzierzyna-Koźla.

 

ZAKSA: Benjamin Toniutti, Mateusz Bieniek, Sam Deroo, Aleksander Śliwka, Łukasz Wiśniewski, Łukasz Kaczmarek, Paweł Zatorski (libero) oraz Przemysław Stępień, Brandon Koppers

Jastrzębski Węgiel: Grzegorz Kosok, Lucas Kampa, Piotr Hain, Julien Lyneel, Dawida Konarski, Christian Fromm, Jakub Popiwczak (libero) oraz Dawid Gunia, Salvador Hidalgo Oliva, Nikodem Wolański, Jakub Bucki, Paweł Rusek

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy