Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

We wtorek 19 września w urzędzie miasta odbyło się podsumowanie corocznej akcji "Gorączka Złota" organizowanej przez Zarząd Rejonowy PCK. Tym razem pieniądze zbierano w 46 miejscach na terenie miasta.

W II liceum Ogólnokształcącym w Kędzierzynie-Koźlu otwarto świetlicę szkolną, którą nazwano „Paleciak”. Powstała z inicjatywy uczniów i przy wsparciu rodziców oraz dyrekcji placówki.

Policjantem jest się także w czasie wolnym. Dzielnicowy st. sierż. Grzegorz Sadowski z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu nie będąc na służbie, pomógł w ujęciu złodzieja. Funkcjonariusz w trakcie pościgu odzyskał skradziony z "Żabki" towar. Teraz sprawca kradzieży odpowie za swój czyn przed sądem.

Druga edycja konkursu na najbardziej ukwiecony i zazieleniony balkon i ogród na terenie miasta została zakończona. Po burzliwych obradach komisja konkursowa, złożona z urzędników na czele z miejskim ogrodnikiem, wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach konkursowych. W trzeciej kategorii wybór okazał się tak trudny, że postanowiono przyznać trzy drugie miejsca.

Kolejne tony szkodliwego tworzywa znikną z miasta. W ramach umowy, jaką 10 sierpnia gmina podpisała z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu, dziesięciu wnioskodawców z terenu miasta uzyska dotację w wysokości 85 proc. kosztów demontażu lub usunięcia płyt azbestowych. Kolejny nabór wniosków ruszy w przyszłym roku.