Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Funkcjonariusze policji, lokalne media, zaproszeni goście, mieszkańcy powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego oraz uczniowie szkół średnich uczestniczyli w debacie społecznej, poświęconej bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Debata skierowana była głównie do młodych kierowców. Podczas spotkania policjanci zachęcali również do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wojciech Sumliński - dziennikarz śledczy oraz autor poczytnych i wywołujących spore kontrowersje książek dotyczących powiązań służb specjalnych z polityką i światem przestępczym, 18 kwietnia gościł w Kędzierzynie-Koźlu.

Czasy wypalania traw przez rolników już dawno się skończyły. Jednak wraz z nadejściem wiosny pojawiają się problemy z podpalaczami, którzy robią to celowo. Problem się nasila kiedy pogoda i wiatr sprzyjają rozprzestrzenianiu się ognia, a sytuacja wymyka się spod kontroli.

Mieszkanka powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego straciła 10 000 zł. Oszuści działający metodą "na policjanta" zwiedli 78-letnią kobietę. Policja radzi jak nie dać się oszukać i nie utracić dorobku życia. Pamiętajmy też o tym, że funkcjonariusze nigdy nie dzwonią z żądaniem przekazania im pieniędzy.

Uważajcie na oszustów, który mają nowy sposób na wyłudzenie pieniędzy. Kędzierzyńska policja otrzymała już kilka zgłoszeń od mieszkańców miasta. Po oszustwach "na wnuczka" i "na policjanta" przyszedł czas na handlarzy perfumami, po których traci się przytomność.

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 3984