Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Środowiskowy Dom Samopomocy "Promyczek" świętował swój jubileusz dwudziestolecia. W środę 15 listopada w hotelu "Solidaris" zgromadzili się podopieczni wraz z rodzinami i przyjaciółmi, a także przedstawiciele władz samorządowych.

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 1028

Św. Marcin jest patronem dzieci, a tradycja corocznego festynu nawiązuje aż do średniowiecza. Tradycyjnie tego dnia jada się rogale świętomarcińskie, co jest jedną z największych atrakcji święta. Za organizację wydarzenia odpowiadał Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy wraz z Publiczną Szkołą Podstawową nr 15 im. Jana Kochanowskiego.

Ostatnie komentarze

  • Trochę błędów w tym artykule: nie było żadnych tańców, były w zeszłym roku a na koniu nie jechał żaden wojak regimentu. Honorowym gościem imprezy był p. Janusz Laszczowski, paralotniarz.
    0 Lubię
Zobacz inne komentarze

Gmina Kędzierzyn-Koźle zaprasza wszystkich mieszkańców na bezpłatne badania poziomu cukru oraz konsultacje ze specjalistami, które odbędą się w środę 22 listopada w godzinach 7-10 w Poradni Specjalistycznej przy ul. Harcerskiej 11.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej odliczają ostatnie dni do rozpoczęcia Tygodnia Ekologicznego. Jego pierwszym gościem będzie Jarosław Kret. Spotkanie ze znanym prezenterem pogody (i nie tylko) w najbliższy poniedziałek, 20 listopada w siedzibie głównej MBP przy kozielskim Rynku.

Zorganizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "Seniorada" zainaugurowała w Kędzierzynie-Koźlu. We wtorek 14 listopada w Hali Śródmieście przy alei Jana Pawła II dla najstarszych mieszkańców miasta przygotowano sporo atrakcji.