W skwarze pedałowali jak szaleni

  • 04.06.2019, 15:25
  • W
W skwarze pedałowali jak szaleni W
Zakrzów opanowali miłośnicy dwóch kółek. Tereny wymarzone. Pogoda dopisała. Na II Crossie Country XC się nie zakończy - zapowiadają organizatorzy.

W zawodach uczestniczyło blisko 40 dzieci. Niemal 70 osób ścigało się w głównych zawodach, gdzie konkurowano na 32-kilometrowym dystansie „pro” i o połowę krótszym – „hobby”.

W kategorii M1 na dystansie „pro” zwyciężył Paweł Rokicki z Prudnika z czasem 01:19:02. Denis Wiencek z Pietny (OKR Bike Team) tryumfował w kat. M2, osiągając czas 01:11:05. W kat. M3 zwycięstwo Piotra Gajdzika z Mikołowa (Nice Jura Bike Częstochowa) z czasem 01:12:23. Zawodnik Bike Atelier Team ,Marek Kubuszok ze Świętochłowic, wygrał w kat. M4, uzyskując czas 01:14:18. Wśród pań rywalizujących na dystansie „pro” w kat. K3 wygrała Ewa Mirska-Zacharcz z KS Koziołek (czas 01:47:48), a w kat. K4 - Marta Biksa z Cardio-Sport Scott MTB Team (czas 01:36:12).

Dystans „hobby”. W swoich kategoriach najlepsi byli: Jacek Kaduk (M1), Jakub Jaskulski (M2), Rafał Bogacki (M3), Tadeusz Wojtyła (M4), Julia Gajdzik (K1), Paulina Biksa (K2), Sławomira Gajdzik (K3) i Jolanta Baran (K4).

- To kolejne zawody organizowane przez nasz klub w tym roku - mówi Robert Wencel, prezes Klubu Sportowego Koziołek z Kędzierzyna-Koźla. - Pogoda wspaniała. Świeci słońce, ale jest łagodny wiatr, który trochę wspomaga zawodników.

Podkreśla zaangażowanie wolontariuszy i osób funkcyjnych, które zajmują się zabezpieczaniem zawodów. Wśród nich są uczniowie starszych klas podstawówki z Polskiej Cerekwi.

Robert Wencel zwraca uwagę na jeszcze inny aspekt: - Teren w Zakrzowie jest wyborny, wręcz idealny do przeprowadzania imprez kolarskich w formule XC czy biegów przełajowych. Dlatego chętnie tu wracamy. Zdecydowanie będziemy chcieli kontynuować te zawody za rok.

W trakcie imprez sportowych w Zakrzowie, w ramach zbiórki publicznej, kwestowano na rzecz Łucji Kornak. Poddana rehabilitacji dziewczynka, która urodziła się w stanie śmierci klinicznej, walczy o zdrowie.

W

Zdjęcia (55)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe