Rodzinny piknik z okazji Dnia Chemika na osiedlu Azoty

  • 09.06.2019, 18:33 (aktualizacja 09.06.2019, 19:20)
  • Rafał Pulkowski
Rodzinny piknik z okazji Dnia Chemika na osiedlu Azoty
Organizowany przez Grupę Azoty ZAK S.A. piknik rodzinny w ramach obchodów Dnia Chemika odbył się w minioną sobotę, 8 czerwca na parkingu przed halą widowiskowo-sportową przy ulicy Mostowej.

Imprezie towarzyszą zmagania sportowe pracowników ZAK - bieg na 10 kilometrów, czy mecze siatkówki, a także koncerty i pokazy artystyczne. Jednak świętowanie rozpoczęło się już dzień wcześniej od sympozjum chemicznego oraz uroczystej gali w hotelu Solidaris.

 

- Podczas wczorajszej gali podsumowaliśmy to, co wydarzyło się w minionym roku. Podziękowaliśmy też najbardziej zasłużonym pracownikom i wręczyliśmy im nagrody oraz wyróżnienia - mówił Artur Kamiński, wiceprezes Grupy Azoty ZAK S.A.

 

Sobotni piknik miał charakter otwarty. Był zorganizowany nie tylko dla rodzin pracowników spółki, ale także dla wszystkich mieszkańców. Najwięcej atrakcji było dla najmłodszych - dmuchańce, mini wesołe miasteczko, warsztaty chemiczne i ekologiczne, malowanie twarzy, wiele konkursów i loterii z nagrodami i wiele innych.

Dla nieco starszych przygotowano m. in. symulator dachowania samochodem, który obsługiwany był przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Była również spora strefa gastronomiczna.

 

- Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę z państwem być. W imieniu spółki chciałbym pogratulować i podziękować za to, co Zakłady Azotowe Kędzierzyn wnoszą do Grupy Azoty, bo to jest wkład wielki. Wielkie projekty, wielkie patenty. Praktycznie wszystkie spółki grupy korzystają z wiedzy i doświadczenia państwa, jako pracowników, inżynierów, technologów pracujących tutaj w Kędzierzynie-Koźlu. Zakłady w tym mieście są bardzo mocnym punktem w Grupie Azoty - były, są i będą - mówił dr Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty S.A.

 

Odbyło się również spotkanie ze skoczkami narciarskimi: Dawidem Kubackim, Jakubem Wolnym oraz Stefanem Hulą. W programie artystycznym nie zabrakło pokazu tańca towarzyskiego w wykonaniu trzech profesjonalnych par. Na scenie zaś wystąpił zespół Sonbird - młodzi muzycy, którzy grają muzykę indierockową. Pomimo tak młodego wieku, mają już na koncie występy m.in. na Męskie Granie, OFF Festiwal, Kraków Live Festival oraz Open Stage Opener Festival. Tuż po nich wystąpiła Jula, która obok takich wokalistek, jak Ewa Farna czy Sylwia Grzeszczak jest jedną z najpopularniejszych dzisiaj wokalistek w serwisie YouTube. W odróżnieniu od tych dwóch powszechnie znanych artystek, Jula osiągnęła sławę bez teledysku i bez wsparcia mediów. Do zdobycia rzeszy wiernych fanów wystarczył jej amatorski mikrofon podłączony do komputera. Szybko rosnąca popularność Juli zainteresowała profesjonalistów z branży muzycznej. Na zakończenie wystąpił zespół, którego chyba nie trzeba specjalnie przedstawiać. Grający od 1992 roku Myslovitz zaprezentował swoje największe hity, takie jak "Długość dźwięku samotności", "Sprzedawcy marzeń" czy "Chciałbym umrzeć z miłości". Wisienką na torcie był pokaz tańca z ogniem w wykonaniu Teatru Ognia z Opola.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (109)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe