Zupełnie nowe przedszkole w Kłodnicy

  • 07.11.2019, 18:11
  • Rafał Pulkowski
Zupełnie nowe przedszkole w Kłodnicy
Publiczne Przedszkole nr 17 przy ulicy Szymanowskiego w Kędzierzynie-Koźlu jest już gotowe. Stary budynek wyburzono, a w jego miejscu postawiono nowy, piękny i nowoczesny. Uroczyste otwarcie placówki nastąpiło 7 listopada.

Inwestycja warta była 4,5 miliona złotych. W nowej placówce powstały cztery sale zajęć - każda z pełni funkcjonalną łazienką. Jest też sala wielofunkcyjna, w której będą odbywać się m.in zajęcie gimnastyczne, z integracji sensorycznej oraz projekcie filmów. Jest też bardzo funkcjonalna kuchnia, gabinety i szatnie.

- Obiekt powstawał od września ubiegłego roku i teraz możemy podziwiać efekty i cieszyć się, że w reszcie możemy przenieść się do nowego budynku. To był trudny okres dla całej społeczności przedszkolnej, szczególnie dla pracowników. Staraliśmy się, żeby dzieci tego w ogóle nie odczuwały i myślę, że również placówki, w których były dzieci stanęły na wysokości zadania i robiły wszystko, żeby dzieci były bezpieczne i szczęśliwe. Już czekają kiedy będą mogły tutaj przyjść i kiedy ich radość i śmiech zagości w tych murach - mówiła Agata Gabrysz, dyrektor przedszkola.

W przedszkolu są 4 grupy wiekowe. Zapisanych jest 87 dzieci, które zagoszczą w murach przedszkola już 18 listopada. Jednak placówka przygotowana jest na 100 pociech.

- Zastanawialiśmy się, czy opłaca się remontować stare przedszkole, które już od dawna miało być zamknięte. Koszty wyburzenia starego przedszkola i postawienie nowego były mniej więcej takie same, jak remont starego budynku. W nowym budynku są bardziej przestronne pomieszczenia, każda z sal ma blisko 60 metrów kwadratowych i spokojnie pomieści 25 dzieci. Tu jest czym oddychać, a dzieci mają przestrzeń, której potrzebują - powiedziała Sabina Nowosielska, prezydent miasta.

Zarówno wewnątrz budynku, jak i na trzech zewnętrznych ścianach powstały duże murale. To dzieło malarza Grzegorza Ptaka z Cieszyna, który specjalizuje się w obrazach baśniowych. Kolory sal to zaś pomysł dyrektor przedszkola Agaty Gabrysz.

- Przy remoncie wykorzystano najnowsze technologie, począwszy od specjalnych wykładzin, po konstrukcję obiektu, windę, czy panele do ogrzewania. Cały system jest najnowszej generacji. Myślę, że to będzie dobrze służyło przede wszystkim dzieciom - dodał Artur Maruszczak, zastępca prezydenta miasta.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (45)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe