Wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego

  • 08.11.2019, 11:56
  • Andrzej Kopacki
Wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego Foto: Andrzej Kopacki Uczniowie z PSP nr 20 doskonale poradzili sobie z odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu narodowego
Po ubiegłorocznym sukcesie blisko 3 miliony uczniów oraz prawie 300 tys. nauczycieli z kraju i spoza Polski wzięło udział w patriotycznej akcji pn. „Szkoła do hymnu”. W zaszczytnym gronie placówek oświatowych, które do niej przystąpiły, znalazła się Publiczna Szkoła Podstawowa nr 20 w Kędzierzynie-Koźlu.

Inicjatorem wydarzenia jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. Do udziału w akcji „Szkoła do hymnu” zgłosiło się ponad 19 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. O symbolicznej godzinie 11.11 uczniowie i nauczyciele wspólnie odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego. Zapewne uczniowie PSP nr 20 ćwiczyli je jeszcze na zajęciach, aby wypaść jak najlepiej w ten wyjątkowy dzień.
 
-
Jak zwykle, co roku przed 11 Listopada mamy uroczysty apel i przybliżamy tym najmłodszym uczniom naszą historię. Jeśli za rok akcja zostanie wznowiona, to na pewno do niej przystąpimy - mówi dyrektor PSP nr 20
Maria Kalbrun.


Akcję zainaugurowano w 2018 roku z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ubiegłoroczna inicjatywa zorganizowana pod hasłem „Rekord dla Niepodległej”, cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem, gdyż przystąpiło do niej ponad 5 mln uczniów i nauczycieli z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.

Andrzej Kopacki

Zdjęcia (11)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe