Trzej królowie spotkali się na placu Wolności

  • 07.01.2019, 11:14 (aktualizacja 07.01.2019, 19:13)
  • Rafał Pulkowski
Trzej królowie spotkali się na placu Wolności
Już po raz czwarty w Kędzierzynie-Koźlu odbył się Orszak Trzech Króli. Udział wzięło jak zawsze wielu mieszkańców, a organizatorem wydarzenia byli: starostwo powiatowe, urząd miasta i parafie.

W tym roku hasłem przewodnim orszaku było "Odnowi oblicze ziemi!”. Po raz pierwszy towarzyszył mieszkańcom Kędzierzyna-Koźla biskup opolski pomocniczy Rudolf Pierskała.

Orszaki tradycyjnie wyruszyły spod kościołów na osiedlu Pogorzelec, z Piastów i Śródmieścia. W koronach i kolorowych ubraniach śpiewali kolędy, aż doszli pod plebanię przy ulicy Judyma, by odegrać scenę z placu Heroda. Następnie trzej królowie przeszli na plac Wolności, by złożyć dzieciątku dary.

 

Tam poza wspólnym śpiewaniem kolęd, głos zabrali gospodarze i zaproszeni goście. Biskup Pierskała zwrócił uwagę na najważniejsze wartości w naszym życiu. Złożył przybyłym serdeczne życzenia, do których dołączyły prezydent miasta Sabina Nowosielska i starosta powiatu Małgorzata Tudaj.

 

- Wiele osób zaangażowało się w to dzieło, dziś widzimy efekt końcowy, ale wcześniej trzeba się było mocno napracować. Dziękuję wam wszystkim - powiedział ks. Edward Bogaczewicz.

Mieszkańcom miasta podziękowali także pozostali proboszczowie parafii, które organizowały wydarzenie.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (26)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe