Szlagier Maszyna zagrał dla publiczności

  • 14.08.2020, 13:02
  • Rafał Pulkowski
szlagier_maszyna_na_deskach_moku.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zespół Szlagier Maszyna wystąpił na deskach Domu Kultury "Chemik". To pierwszy koncert z udziałem publiczności w Kędzierzynie-Koźlu od momentu ogłoszenia pandemii koronawirusa.

Szlagier Maszyna, to zespół pochodzący z Kędzierzyna-Koźla. Tworzą go Adam Niesobski z córkami - Agatą i Aleksandrą oraz Jan Swoboda. Grają od 1999 roku i śpiewają w gwarze śląskiej. Obecnie kończą pracę nad jedenastym albumem.

- Ostatni koncert zagraliśmy w połowie lutego, kiedy sytuacja z koronawirusem dopiero się rozwijała. Bardzo się cieszymy, że to właśnie my rozpoczynamy nowy cykl koncertów w Kędzierzynie-Koźlu - powiedział Adam Niesobski, lider zespołu.

Czas pandemii był ciężkim czasem dla wielu, ale szczególnie dla artystów, którzy żyją głównie z występów. Dla niektórych był to czas, na tworzenie nowych utworów, a nawet całych płyt.

- Jesteśmy taką grupą, że nie potrafimy siedzieć cicho. Więc staraliśmy się robić mini koncerty online w domowym zaciszu. Jesteśmy na końcowym etapie tworzenia szlagierowej płyty numer jedenaście. Pierwszy singiel można już usłyszeć w śląskich rozgłośniach radiowych i śląskich telewizjach - dodał Adam Niesobski,

Po koncercie w Kędzierzynie-Koźlu Szlagier Maszyna rozpoczyna trasę koncertową - będą to m.in. koncerty plenerowe. Gdyby jednak miały pojawić się kolejne obostrzenia, zespół jest gotowy do występów online.

Rafał Pulkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe