Pędzili, jakby się paliło. Mieli ku temu powody

  • 04.06.2021, 15:36
  • W
Pędzili, jakby się paliło. Mieli ku temu powody Fot. A. Janus/Biuro Dialogu i Partnerstwa Obywatelskiego UMWO
Stadion w Reńskiej Wsi opanowali druhowie. Powód nie byle jaki - pierwsze po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa zawody rangi wojewódzkiej organizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną.

Występowali zwycięzcy zawodów powiatowych z terenu Opolszczyzny. Mimo że pogoda była w przysłowiową kratkę - raz musiano przerwać zawody na kilka minut z powodu krótkiej ulewy, innym razem to silny wiatr był powodem zastopowania rywalizacji - organizacyjnie zawody można uznać za bardzo udane. I pionierskie, z co najmniej kilku powodów. Wyjaśnia to sędzia główny zawodów dh Janusz Szulka. 

- Były to pierwsze zawody tej rangi w Polsce po pandemii koronawirusa, również pierwsze zawody organizowane wyłącznie siłami OSP, w których komisja sędziowska składała się w całości z członków OSP. Na zawodach w Reńskiej Wsi po raz pierwszy przeprowadzono musztrę według całkowicie nowego regulaminu, wprowadzonego w grudniu 2019 r. Warto wspomnieć, że regulamin ogólnopolski jest wzorowany na regulaminie z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Były to też pierwsze zawody wojewódzkie przeprowadzane na wsi i wyłącznie siłami jednostek wiejskich, a także pierwsze zawody, na których stosowano pełny elektroniczny pomiar czasu.

***

Wyniki zawodów:

Miejsca I-III w kategorii młodzieżowej dziewczęcej zdobyły: OSP Miejsce Odrzańskie, OSP Roszowicki Las, OSP Cieciułów. Wystawiono 7 drużyn.

W kategorii młodzieżowej chłopięcej miejsca I-III dla: OSP Zalesie, OSP Roszowicki Las, OSP Trawniki. Konkurowało 5 drużyn.

Miejsca I-III w kategorii seniorskiej kobiecej (grupa A): OSP Miejsce Odrzańskie, OSP Kadłub, OSP Raszowa. Zmierzyły się ze sobą 3 drużyny.

W kategorii seniorskiej kobiecej (grupa B, osoby w wieku 30+) w sportowe szranki stanęły dwie drużyny. OSP Raszowa było lepsze od OSP Miejsce Odrzańskie. W drużynie z OSP Raszowa najstarsza zawodniczka miała 67 lat.

Trzy drużyny rywalizowały w kategorii seniorskiej męskiej (grupa A). Miejsca od najwyższego do najniższego stopnia podium: OSP Raszowa, OSP Kadłub, OSP Dobrzeń Mały.

W kategorii seniorskiej męskiej (grupa B) rywalizowały dwie drużyny. OSP Kadłub poszło nieco gorzej niż OSP Raszowa.

Najlepsze drużyny awansowały do zawodów krajowych, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia w Koninie. Rywalizacja młodzieżowych drużyn pożarniczych 27 sierpnia, a dorosłych dzień później. Powiat kędzierzyńsko-kozielski będzie miał trzech reprezentantów województwa na mistrzostwach Polski. Zaprezentuje się zwycięzca w kategorii MDP dziewczęcych - OSP Miejsce Odrzańskie oraz dwie drużyny kobiece z Miejsca Odrzańskiego (w grupie A i B).

Więcej w 20. nr. Nowej gazety Lokalnej, który ukaże się 15 czerwca.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe