Półtora tysiąca osób na IX Święcie Wina w Większycach. ZDJĘCIA i FILM

  • 05.09.2021, 11:16
  • Andrzej Kopacki
Półtora tysiąca osób na IX Święcie Wina w Większycach. ZDJĘCIA i FILM
Wspaniała atmosfera, tłumy ludzi, idealna pogoda. Czego chcieć więcej w przypadku imprezy plenerowej? Dziewiąte już Święto Wina, które w sobotę 4 września zagościło w Większycach, przeszło do historii jako największe z dotychczasowych pod względem ilości uczestników.

- Hektolitry rozlanego wina, radość, uśmiech, zabawa. Odsuwamy na bok wszystkie zmartwienia. Tak było i ja sobie życzyłem, aby ten dzień właśnie taki był. Mieliśmy aż 13 wystawców. Większość z województwa opolskiego, ale byli również winiarze spod Krakowa. Dominowały zatem wina lokalne, choć nie zabrakło też u nas win gruzińskich, które przywiózł jeden z wystawców. Było w czym wybierać. Mieliśmy dziś około 1500 gości - nie krył radości organizator imprezy i zarazem przedsiębiorca z gminy Reńska Wieś - Waldemar Wczasek.

Właściciel większyckiej „Winnicy nad Dwoma Stawami” przyznaje, iż ludzie coraz chętniej spędzają wieczory na biesiadach, rozmowach i degustowaniu różnych gatunków win.

W sobotę 4 września czas w „Winnicy nad Dwoma Stawami” umilały wszystkim dwa koncerty. Duet Agata Seidel i Damian „Struna” Surow oraz Anna Jellinek wprowadzili wszystkich w błogi nastrój. Atrakcją były też zawody winiarskie, jak rozpoznawanie wina, lanie z pipety, zabawy dla dzieci oraz tradycyjne gniecenie winogron, z których powstaje dobre wino. W sobotę można też było nabyć i zasmakować wszystkiego co najlepsze, najzdrowsze, począwszy od wybornych trunków, śląskich potraw, piwa oferowanego przez browar spod Strzelec Opolskich, po sery, dżemy, a na chlebie ze smalcem i kiszonym ogórku kończąc.

Wydarzenie to „Winnica nad Dwoma Stawami” zorganizowała wspólnie z dwoma partnerami: gminą Reńska Wieś oraz Opolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Łosiowie.

Przypomnijmy w 2020 r. Święto Wina trzeba było odwołać. Koronawirus pokrzyżował plany organizatorom tego niezwykle popularnego wydarzenia. W tym roku się udało, natomiast kolejna, przyszłoroczna edycja tej imprezy, chodzi już po głowie Waldka Wczaska.

Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu Nowej Gazety Lokalnej z 7 września.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Andrzej Kopacki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

delta
delta 06.09.2021, 10:19
Jeżeli tak ma wyglądać czwarta fala , najbardziej śmiertelnej pandemii w historii świata , to ja jestem za piątą, szósta i kolejnymi jej odmianami !

Pozostałe