W domu kultury przy ulicy Skarbowej wyrosło „Małe Miasto Kędzierzyn-Koźle”. ZDJĘCIA

  • 13.09.2021, 11:33 (aktualizacja 14.09.2021, 13:22)
  • Andrzej Kopacki
W domu kultury przy ulicy Skarbowej wyrosło „Małe Miasto Kędzierzyn-Koźle”.…
W naszym mieście ruszył w poniedziałek 13 września innowacyjny projekt edukacyjny, adresowany do uczniów szkół podstawowych. Dzieci wcielając się w rolę mieszkańców, poznają tajniki przedsiębiorczości. Pracują, płacą podatki i wydają zarobione pieniądze. Przede wszystkim jednak uczą się jak działa społeczeństwo. Główną ideą „Małego Miasta Kędzierzyn-Koźle”, bo tak nazywa się ten projekt, jest symulacja dorosłego życia przez uczestników.

W projekcie, który potrwa cały tydzień (od 13 do 17 września) weźmie udział 110 uczniów, w wieku 9-12 lat, ze wszystkich miejskich szkół podstawowych. Grupa 22 zaangażowanych w projekt przedsiębiorców będzie poszukiwać w „Małym Mieście Kędzierzyn-Koźle” swoich nowych „pracowników”. Uczniowie poznają w ten sposób arkana przeróżnych zawodów. Dzieci wcielą się w rolę m.in. policjanta, strażaka, sportowca, fryzjera, dziennikarza, bankiera, kucharza, handlowca czy budowlańca. W zamian za swoją ciężką „pracę” otrzymają wynagrodzenie wypłacone w „Kozłach”, czyli walucie „Małego Miasta Kędzierzyn-Koźle”. Od swojego dochodu uczniowie będą musieli zapłacić podatki do Małomiasteczkowego Urzędu Skarbowego, a pozostałe „Kozły” mogą przeznaczyć na swoje przyjemności.

To, co najbardziej gospodarni z nich zaoszczędzą , ulokują w banku. Na koniec projektu z całym zasobem swojego portfela udadzą się do „Sklepu Marzeń”.

Projekt edukacyjny „Małe Miasto Kędzierzyn-Koźle” organizowany jest przez Fundację Nowa Przestrzeń Sztuki we współpracy z tutejszym magistratem i MOK. Inicjatywa jest finansowana w ramach grantu przyznanego przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego.

 

Andrzej Kopacki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe