Drobne, ale cieszą. Inwestycje w ramach MIS przyciągają oko

  • 15.09.2021, 09:32
  • W
Drobne, ale cieszą. Inwestycje w ramach MIS przyciągają oko Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego
Od kilku lat funkcjonuje Marszałkowski Budżet Obywatelski, w którym do podziału każdego roku są 3 mln zł. O Marszałkowskiej Inicjatywie Sołeckiej usłyszeliśmy dwa lata temu. Na efekty działań sfinansowanych z MIS nie trzeba było długo czekać.

W ramach MIS każde sołectwo w województwie opolskim do 2022 r. otrzyma 5 tys. zł na realizację przedsięwzięć. Marszałkowska Inicjatywa Sołecka pozwala dofinansowywać zadania własne gmin na małe projekty lokalne realizowane na terenach wiejskich. Łączna kwota w trzyletnim dofinansowaniu wynosi 5,4 mln zł.

- Będzie to dla sołectw zastrzyk finansowy, który być może spowoduje zwiększenie aktywności społecznej. Uważam, że właśnie w tym kierunku - zwiększenia tej aktywności - powinny iść wszystkie fundusze, o których decydują mieszkańcy - powiedział "Lokalnej" w listopadzie 2019 r. Jerzy Treffon, wójt gminy Pawłowiczki. Włodarz gminy Reńska Wieś, Tomasz Kandziora podkreślał: - Każde środki, które mogą się przysłużyć aktywizacji społeczności wiejskich i realizacji przez nie ciekawych pomysłów, są godne pochwały i sięgnięcia po nie.

Jakie zadania udało się zrealizować w ramach MIS w ostatnim czasie? Dębowa w gm. Reńska Wieś wzbogaciła się o wiatę biesiadną przy placu zabaw. W Kobylicach w gm. Cisek zakupiono 12 zestawów biesiadnych złożonych ze stołu i dwóch ław. Grudynia Mała w gm. Pawłowiczki zrealizowała zadanie pn. „Zakup i montaż urządzenia zabawowego w Grudyni Małej”. Dzięki współfinansowaniu z MIS doposażono w nowe urządzenia plac zabaw w Brzeźcach w gm. Bierawa. W tej samej gminie wypiękniała świetlica wiejska w Ortowicach - remontu doczekała się elewacja budynku.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe