Sportowo i międzynarodowo na ulicach miasta

  • 19.05.2019, 16:24
  • Andrzej Kopacki
Sportowo i międzynarodowo na ulicach miasta
Aż 420 zawodników wzięło w udział w IX Biegu Koziołków na dystansie 5 i 10 kilometrów. Z kolei w poprzedzającym go biegu dla dzieci i młodzieży wystartowało 263 uczestników.

Także w tym roku pojawili się biegacze nie tylko z całej Polski, ale również z Czech, Ukrainy (Pavlo Oliinyk uzyskał najlepszy wynik na 10 km), a nawet z Hiszpanii (Francisco Fernandez Mario w biegu na 10 km zajął wysokie 5 miejsce).

Start i meta biegu znajdowały się przy ul. Żeromskiego, obok urzędu miasta.

W biegu na dystansie 10 km pierwsze miejsce zajął Pavlo Oliinyk z Ukrainy (z czasem 32 min 34 sek.), drugie miejsce wywalczył Przemysław Hatys z Kędzierzyna-Koźla (z czasem 33 min. 12 sek.), a trzeci był
również reprezentant naszego miasta - Jacek Sobas (33 min. 37 sek.).

Natomiast w biegu na dystansie 5 km, zwyciężył Krzysztof Krzemień z Makowa (czas 17 min 46 sek.), drugie miejsce zajął Damian Makowiecki z Lubska (czas 18 min 48 sek.), a trzeci był Artur Bujnowski z Knurowa (18 min 51 sek.).

Choć pogoda dopisała, bo świeciło słońce, to aura dała się we znaki zawodnikom, którzy narzekali na spiekotę i ogromne zmęczenie. Jedna z zawodniczek zasłabła.

- Biegaczka ta uzyskała natychmiastową pomoc i została przetransportowana karetką pogotowia do szpitala, gdzie trafiła pod opiekę lekarza - informuje Anna Prus z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu, organizatora tej bardzo udanej imprezy. Już za rok jubileuszowa, dziesiąta edycja Biegu Koziołków.

Andrzej Kopacki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe