Piątek, 18.01.2019
ceratizit
ceratizit
ceratizit

Warsztaty przygotowania własnych akcji klimatycznych "Zejdź z kanapy!"

start 16.01.2019 godz. 17:00

MBP

koniec 16.01.2019 godz. 19:01

Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Studnia Otwarta Kultura (Poniatowskiego 1-3/II)

Zapraszamy na warsztaty przygotowania  własnych akcji klimatycznych pt. "Zejdź z kanapy! Jak przekuć ustalenia Szczytu Klimatycznego ONZ w Katowicach w konkretne działania?". Warsztaty poprowadzi aktywista klimatyczny Patryk Białas. Odbędą się one 16 stycznia o godz. 17.00 w Oddziale dla młodzieży.

Zapisy na warsztaty w Oddziale dla młodzieży, pod numerem tel. 77 403 68 58, mailowo: [email protected] Liczba miejsc ograniczona.

Patryk Białas - absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz Podyplomowego Studium Rozwoju Regionalnego i Polityki Regionalnej, Akademia Rozwoju Regionalnego, Uniwersytetu Warszawskiego. Od szeregu lat zajmuje się rozwojem regionalnym, rozwojem technologicznym, transferem i komercjalizacją technologii. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie zarządzania rozwojem inkubatorów i parków technologicznych. Zawodowo Dyrektor Centrum Innowacji i Kompetencji w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum w Katowicach.

Aktywista:

a)   miejski, prezes stowarzyszenia BoMiasto, wcześniej członek Rady Programowej Fundacji Napraw Sobie Miasto

b)  klimatyczny: koordynator Sieci Spikerów Klimatycznych Katowice, lider Climate Reality, 

c)   antysmogowy: koordynator kampanii Czyste Powietrze w Katowicach, wcześniej koordynator Katowickiego Alarmu Smogowego, wcześniej członek Polskiego Alarmu Smogowego.

Brał udział w COP 24 w Katowicach jako obserwator w delegacji CAN Europe i Polskiego Klubu Ekologicznego (specjalna wejściówka), uczestniczył w charakterze prelegenta w 2 dyskusjach panelowych (COP24 site event) z udziałem zagranicznych gości (reprezentował Climate Reality Project na dyskusji o sprawiedliwej transformacji i reprezentował stowarzyszenie BoMiasto na dyskusji o dyplomacji klimatycznej).  Ponadto komentował w polskich i zagranicznych mediach przebieg COP 24, obsługiwał misje dziennikarskie, prowadził kilka wydarzeń towarzyszących m.in. zaprosił i zorganizował spotkanie Al Gore'a z mieszkańcami Katowic. Podsumowanie COP 24 autorstwa Patryka Białasa - tutaj

Zainteresowania: rozwój regionalny, czysta energia, czyste powietrze, ochrona drzew i klimatu. 

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.