Niedziela, 17.02.2019

Wernisaż wystawy malarstwa i rysunków Krystyny Kajrys-Krajewskiej

start 20.02.2019 godz. 17:00

Miejska Biblioteka Publiczna

koniec 20.02.2019 godz. 19:00

Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, MBP, Rynek 3

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa i rysunków Krystyny Kajrys-Krajewskiej pt. "Architektura i roślinność ziemi opolskiej".

Oprawa muzyczna wernisażu: występ uczniów klasy wokalnej Agaty Seidel Ogniska Muzycznego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Państwowej Szkoły MuzycznejI stopnia nr 2 
im. M. Szymanowskiej w Kędzierzynie-Koźlu.

Wystawa będzie prezentowana do 26 marca.

Krystyna Kajrys-Krajewska o sobie:

Od dziecka lubiłam malować, rysować, zachwycać się pięknem przyrody. Z biegiem lat zawsze wolne chwile wykorzystywałam na zwiedzanie wystaw, studiowanie dzieł sztuki w muzeach, kościołach, zamkach, pałacach, klasztorach, czytanie dobrych książek o sztuce.

Z czasem chciałam wykorzystać swoje umiejętności, wiedzę artystyczną w życiu. Zaczęłam pracować dla różnych instytucji: Operetki Śląskiej, Biura projektów, zespołu muzycznego w Gliwicach , pałacu w Żyrowej, dla wielu innych zakładów, osób prywatnych, na wystawy.

Moje zdolności, wiedza artystyczno-plastyczna, została doceniona przez ludzi znających się na sztuce artystycznej. Dzięki zdolnościom plastyczno-artystycznym, wrażliwości, wyobraźni twórczej poznałam wielu ludzi wybitnych, którzy poszerzali moją wiedzę. Mogłam być słuchaczem Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach i w Krakowie.

Robiłam rysunki artystyczne, z architektury, prace w styropianie, scenografie, obrazy w kolorze o różnych tematach.

 

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.