O nas

„Nowa Gazeta Lokalna” to najdłużej istniejąca gazeta w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Wysoki poziom wiarygodności potwierdzają liczni klienci oraz mieszkańcy miasta i powiatu, którzy czytają ją od 20 lat.

 

Numer zerowy nowego wydawnictwa na kędzierzyńsko-kozielskim rynku prasowym ukazał się 26 maja 1999 roku. Pierwszym redaktorem naczelnym był Piotr Gabrysz.

Wielkim wydarzeniem medialnym w mieście było uruchomienie 17 lipca 2002 roku strony internetowej gazety.

Świetnym pomysłem okazało się wydanie specjalnego numeru na 30-lecie Kędzierzyna-Koźla. Gazeta w formacie A4, na kredowym papierze, ukazała się 15 października 2005 roku. Podobne wydawnictwa ukazały się na kolejne rocznice w 2010 i 2015 roku.

Na początku 2007 roku wydawcą przestał być Miejski Ośrodek Kultury. Tym samym 30 stycznia 2007 roku tygodnik ukazał się pod zmienioną nazwą „Nowa Gazeta Lokalna”. Wydawcą była najpierw Agencja Dziennikarska „Co i Kiedy”, a później spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, którą założyli pracownicy.

 

Epokowym wydarzeniem było uruchomienie 21 lipca 2008 roku portalu Lokalna24. W maju 2009 roku „Lokalnej” stuknęło 10 lat i z tej okazji został zorganizowany koncert Czesława Mozila. Z kolei z okazji 15-lecia tygodnika został wydany, na kredowym papierze, numer specjalny poświęcony „Lokalnej”, a także odbył się koncert Natalii Niemen i Magdaleny Bal.

 

„Lokalna” jest opiniotwórcza, a jej wkład w budowanie lokalnej tożsamości i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego jest znaczy. Gazeta jest dla wielu mieszkańców podstawowym źródłem informacji z życia miasta i powiatu. Czasem staje się przysłowiową „ostatnią deską ratunku” w rozwiązywaniu różnych problemów. Organizuje też akcje społeczne, wydarzenia kulturalne, wspiera inicjatywy charytatywne itp.

 

„Lokalna” ma stałe grono wiernych czytelników, których przyciąga ciekawymi tematami, jakością tekstów, stylem pisania, mnogością informacji. Oczywiście nie brakuje różnych form autopromocji – konkursów z nagrodami, zabaw, plebiscytów, wydań specjalnych czy bezpłatnych dodatków tematycznych.

 

„Nowa Gazeta Lokalna” jest największą gazetą w powiecie. Posiada własny kolportaż i jest dostępna w blisko dwustu punktach sprzedaży. Funkcję redaktora naczelnego od 1 stycznia 2013 roku pełni Grzegorz Łabaj.

Spółka „Lokalna” jest również wydawcą portalu Lokalna24.pl. Posiada też agencję reklamy i telebimy.


Adres redakcji:
Kędzierzyn-Koźle
ul. Grunwaldzka 76/3
tel. 77 483 40 49
tel./fax 77 483 46 59
e-mail:
[email protected]