Piłkarki z PSP nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu mistrzyniami województwa opolskiego! ZDJĘCIA

  • 01.12.2021, 17:55
  • Źródło: PSP nr 9
Piłkarki z PSP nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu mistrzyniami województwa opolskiego!… Foto: PSP nr 9 Uczennice z Kędzierzyna-Koźla zdobyły złote medale i tytuły mistrzyń województwa opolskiego
Zawodniczki z "Dziewiątki" wygrały finał wojewódzki w halowej piłce nożnej rozegrany dziś (1 grudnia) w hali w Cisku. Tym samym uczennice z Kędzierzyna-Koźla zdobyły złote medale i tytuły mistrzyń województwa opolskiego.

W gronie tegorocznych finalistek znalazła się m.in. drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu. Po otwarciu zawodów przeprowadzonym przez starostę powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Pawła Masełko, oraz dyrektora PSP nr 9 Wojciecha Czaplę rozpoczęła się ostra rywalizacja.

Piłkarki PSP nr 9 w meczu otwarcia zmierzyły się z koleżankami z PSP nr 6 z Brzegu, które pokonały 5-0. W kolejnym, kluczowym meczu uczennice "Dziewiątki" wygrały 6-1 z PSP nr 24 w Opolu. W ostatniej kolejce nasze reprezentantki postawiły kropkę nad i pokonując 5-1 zawodniczki z Lisięcic (mistrzynie powiatu głubczyckiego).

Drużyna "Dziewiątki" wygrała kolejno w czterech turniejach (na szczeblu miejskim, powiatowym oraz w półfinale i finale wojewódzkim). Jest to niewątpliwie historyczne osiągnięcie w halowej piłce nożnej dziewcząt szkół podstawowych.
 
Niektóre reprezentantki PSP nr 9 powtórzyły sukces sprzed pięciu lat, kiedy to okazały się najlepsze w województwie w turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku".
 
Zespół PSP nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu rywalizował w składzie: Anna Merta, Wiktoria Przymuszała, Lena Kużaj, Marta Orzechowska, Lena Zabrocka, Magdalena Kućak, Antonina Jaremko, Milena Hańcza, Lena Bębas, Karolina Breitkopf. Ich trenerem jest Krzysztof Hańcza. Zwycięska drużyna kieruje też podziękowania na ręce trenerów klubowych dziewcząt: Romana Radłowskiego i Daniela Krzyszczaka.

 

Źródło: PSP nr 9

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe