Nowe drogi, bezpieczne przejścia dla pieszych, chodniki. W grudniu powiat sfinalizuje wiele ważnych inwestycji

  • 02.12.2021, 10:03
  • Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu
Nowe drogi, bezpieczne przejścia dla pieszych, chodniki. W grudniu powiat… Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu Po lewej: spotkanie w Gościęcinie starosty Pawła Masełki z wójtem gminy Pawłowiczki Jerzym Treffonem. Po prawej: starosta z wójtem gminy Bierawa Krzysztofem Ficoniem na wyremontowanym odcinku drogi powiatowej z Grabówki (od przejazdu kolejowego) do Bierawy
Jeszcze przed świętami powiat odda do użytku ulicę Gazową w Koźlu, gdzie pojawi się nie tylko nowa nawierzchnia, ale przebudowane zostaną także trzy przejścia dla pieszych. Bezpieczne, widoczne i dobrze oświetlone przejścia dla pieszych powstają także w innych miejscach w Kędzierzynie-Koźlu.

- Jedno z nich budowane jest teraz na ul. 1 Maja – informuje Paweł Masełko, starosta kędzierzyńsko-kozielski, który na ul. Gazowej był z wiceprezydentem Arturem Maruszczakiem. Inwestycja na Gazowej pochłonie ponad 1 mln zł. Samorząd część pieniędzy na to zadanie zdobył z funduszy rządowych.

Tymczasem zmotoryzowani mogą już poruszać się nowym odcinkiem z Grabówki od przejazdu kolejowego do Bierawy.

- W tym miejscu remont kosztował ponad 200 tys. zł. Pieniądze pochodziły w całości z naszego budżetu – mówi starosta powiatu, który był na miejscu razem z wójtem Bierawy Krzysztofem Ficoniem.

Sporo dzieje się także w gminie Pawłowiczki, gdzie Paweł Masełko omawiał trwające inwestycje z wójtem Jerzym Treffonem oraz przedstawicielami wykonawcy. Gmina na drodze powiatowej w Karchowie buduje kanalizację i odtwarza chodniki.

Z kolei w miejscowości Gościęcin za ponad 1 mln zł (budżet powiatu) starostwo powiatowe przebudowuje drogę wraz z chodnikami. Tu podobnie jak w przypadku ul. Gazowej w Koźlu cała inwestycja powinna zakończyć się jeszcze przed świętami.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kierowca
Kierowca 02.12.2021, 17:27
Powiat wyremontował ul. Krzywoustego i zostawił na pastwę warunków atmosferycznych. Nawierzchnia spękała i pojawiły się znaczne ubytki. Po tej zimie pewnie będzie się nadawać do remontu bo starostwo nie dbało o drogę. Wydać duże pieniądze na remont i zostawić drogę samą sobie, a wystarczyło zasmołować małe spękania za niewielkie pieniądze. Nie mówię już o tym, że są złe odwodnienia i po deszczu gromadzi się bardzo dużo wody. Brakuje dobrego gospodarza.

Pozostałe