wtorek, 16 kwietnia 2024 11:16

ETP TPelbud siatkarskim mistrzem Polski amatorów

Drużyna ETP TPelbud Kędzierzyn-Koźle poszła w ślady ZAKSY i została mistrzem Polski, tylko że amatorów w siatkówce. Turniej rozegrany został w Giżycku w dniach 16-19 maja.

- Od pierwszych spotkań można było wybrać potencjalnych faworytów do medali. Neobrand Białystok bronił tytułu mistrzowskiego z ubiegłego roku, a ETP TPelbud Kędzierzyn-Koźle był aktualnym wicemistrzem kraju, a do tego ekipy Volley Gdańsk i 15 Szczecin prezentowały się rewelacyjnie – relacjonuje Krzysztof Malczewski, prezes stowarzyszenia Polska Siatkówka Masters i Amator, które zorganizowało mistrzostwa.

ETP TPelbud awansował do półfinału z drugiego miejsca, gdyż w swojej grupie przegrał z zespołem z Gdańska. Kędzierzynianie w walce o finał zmierzyli się z mocną ekipą 15 Szczecin, która zwyciężyła w swojej grupie. Mecz był zacięty, ale zakończył się szczęśliwie dla naszych siatkarzy.

Walka o złoto to powtórka ubiegłorocznego finału. Zmierzyły się w nim drużyny z Kędzierzyna-Koźla oraz Białegostoku, który w drugim półfinale ograł Volley Gdańsk.

Pojedynek o mistrzostwo kraju lepiej rozpoczął Neobrand, który wygrał pierwszą partię 25:22. W drugim prowadził już 24:20, ale zawodnicy ETP TPelbud odrobili straty i wygrali partię na przewagi 33:21. W tie-breaku nasi byli już wyraźnie górą, zwyciężając 15:9 i sięgając po tytuł.

MVP turnieju został Mariusz Pyć, a najlepszym rozgrywającym Mateusz Nowak z ETP TPelbud. Ponadto w złotym zespole grali: Tomasz Płocki, Paweł Płocki, Łukasz Homoncik, Dariusz Pająk, Łukasz Kowalski, Rafał Gramala i Michał Parzonka.