W mieście powstaną kolejne "superpasy"

  • 21.05.2019, 17:01
  • Źródło: urząd miasta
W mieście powstaną kolejne "superpasy"
W Kędzierzynie-Koźlu powstaną kolejne dwa inteligentne przejścia dla pieszych. Gmina pozyskała 100 tysięcy złotych dofinansowania na modernizację pasów w sąsiedztwie szkół podstawowych.

21 maja w siedzibie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska odebrała symboliczny czek z rąk wiceministra Jarosława Zielińskiego.

W najbliższych miesiącach nowoczesne rozwiązania zobaczymy na alei Jana Pawła II przy skrzyżowaniu z ulicą Mieszka I oraz przy ulicy Szkolnej na wysokości schronu przeciwlotniczego.

Projekt zakłada także przeprowadzenie dodatkowych zajęć dla dzieci z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zakup odblasków dla maluchów.

Całość zadania wyniesie 119 tysięcy złotych, z czego wkład własny gminy to 15 proc. Wniosek złożony przez nasz samorząd został wysoko oceniony przez ekspertów i znalazł się w gronie 104 wybranych projektów. O dotacje z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020” zabiegało 319 podmiotów.

 

Źródło: urząd miasta

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe