Wystawa fotografii Jean-Marca Caracciego w Koźlu

  • 22.05.2019, 14:32
  • Ł
Wystawa fotografii Jean-Marca Caracciego w Koźlu Jedno ze zdjęć cyklu „Homo Urbanus Europeanus” Jeana-Marca Caracciego
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na otwarcie wystawy fotografii Jean-Marca Caracciego pt. „Homo Urbanus Europeanus”, które odbędzie się 23 maja o godz. 18.

Wernisaż w siedzibie głównej MBP na rynku oraz w pobliskim oddziale dla młodzieży "Studnia Otwarta Kultura" jest wydarzeniem towarzyszącym trzeciej edycji Targów Książki nad Odrą.

Jean-Marc Caracci urodził się w Tunezji, ale od wczesnego dzieciństwa mieszkał we Francji. Jest fotograficznym samoukiem. Jego największym dokonaniem jest seria „Homo Urbanus Europeanus”, poświęcona mieszkańcom 39 europejskich stolic.

Autor wyszukał, przekopał i spróbował zrekonstruować pierwotne przestrzenie. Obserwował mieszkańców i ich środowisko tak, jak biolog obserwowałby komórkę. Każde zdjęcie przez precyzję kompozycji i świeży styl wybrzmiewa niczym pieśń na cześć wspaniałego mieszkańca. Seria nie kryje swojego wymiaru politycznego.

Wszystkie stolice fotografowane w takim samym stylu, na trzeźwo i bez aspektów kulturowych i socjalnych, pokazuje ich podobieństwa, a nie różnice, ich europejskość. Wystawa była prezentowana w 26 krajach. Wstęp wolny.

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe