Drużyna Chemika zagra w Copa Española

  • 23.05.2019, 17:05
  • ŁAG
Drużyna Chemika zagra w Copa Española Reprezentanci Chemika gotowi, by zagrać na legendarnym stadionie
Akademia Piłkarska Chemika Kędzierzyn-Koźle pod patronatem Grupy Azoty ZAK SA weźmie udział w międzynarodowym turnieju dla dzieci, który rozegrany zostanie na Stadionie Śląskim.

Na murawie olbrzymiego stadionu w Chorzowie odbędzie się impreza pn. „Copa Española – Międzynarodowy Turniej Akademii Piłkarskich”. To jedyne takie wydarzenie sportowe na Śląsku.

Do rywalizacji przystąpią 64 drużyny złożone z dzieci w wieku od 6 do 9 lat z piłkarskich akademii polskich oraz zagranicznych, tak uznanych marek, jak choćby: Piast Gliwice, Ruch Chorzów, Cracovia Kraków, Zagłębie Sosnowiec, Barca Academy czy Juventus Academy. W tym gronie wystąpią młodzi piłkarze Chemika.

- Wystawiamy drużynę z rocznika 2012, bo pozostałe w tym samym czasie biorą udział w innych turniejach – informuje Piotr Niewadzisz, prezes TS Chemik.

Jak zapewniają organizatorzy z Fundacji Española, będą to nie tylko zawody sportowe. Na miejscu zostaną zorganizowane wykłady prozdrowotne dla rodziców i kibiców oglądających mecze, a do dyspozycji najmłodszych będzie strefa zabaw z animatorami. Nie zabraknie różnych atrakcji.

Kadra Chemika na turniej, który rozegrany zostanie 25 i 26 maja: Jan Pietras, Olaf Bierdzio, Igor Mierzwiński, Mateusz Kaczmarczyk, Tomasz Tkaczyk, Wojciech Zarucki, Ksawery Badura, Marcel Kondraciuk, Filip Kondraciuk i Dawid Potym.

ŁAG

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe