Zawalił się dach domu w Blachowni. Rodzina prosi o pomoc

  • 24.05.2019, 10:03
  • Ł
Zawalił się dach domu w Blachowni. Rodzina prosi o pomoc archiwum prywatne
Dach blisko stuletniego domu w Blachowni zawalił się 18 maja. Mieszkający w nim samotnie mężczyzna nie jest w stanie go naprawić. Rodzina prosi o pomoc dobrych ludzi.

Dom przy ul. Stara Droga został wybudowany w latach dwudziestych ubiegłego wieku przez dziadka pana Romana. Mężczyzna mieszka w nim sam. To nie była trąba powietrzna czy jakiś huragan. Po prostu upływ czasu zrobił swoje i 18 maja wieczorem runęła połowa dachu. Na szczęście domownikowi nic się nie stało. Jednak budynek ucierpiał na tyle, że nie można w nim mieszkać.

Pana Romana nie stać na kosztowne prace naprawcze. Sporo już trzeba było wydać na zabezpieczenie zalewanego budynku. Dużo pomagają bliscy i sąsiedzi. Ewentualna wypłata ubezpieczenia pokryje tylko część kosztów.

Choć runęła połowa dachu, to trzeba postawić nowy od podstaw. Muszą być wzmocnione stropy. Koszt rozbiórki pozostałej części dachu, wykonanie nowego wieńca, więźby, pokrycia dachu, a do tego remontu wnętrza, które zostało zalane przez ostatnie intensywne opady, przekraczają możliwości rodziny. Dlatego apelują o pomoc do ludzi dobrej woli.

Wpłat można dokonywać poprzez portal: zrzutka.pl

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe