Bardzo chcieli mieć syna. Za sprawą Oliviera rodzina jest kompletna

  • 28.12.2021, 10:05
  • art
Bardzo chcieli mieć syna. Za sprawą Oliviera rodzina jest kompletna
Dom Państwa Stroków z Dziergowic tętni życiem. I to nie tylko za sprawą trójki wspaniałych dzieci, ale również sporej liczby zwierząt, które żyją razem z rodziną.

Olivier Stroka to trzecia pociecha Martiny i Rafała. Chłopczyk wygrał listopadową edycję plebiscytu na Bobasa Miesiąca. Olivier ma dwie siostrzyczki: 6-letnią Emily i 9-letnią Melanie. Dziewczynki uwielbiają braciszka, a szczególnie rozpieszcza go Melanie. - Jeszcze się dobrze nie obudzi, a już jest na jej rękach – opowiada Martina Stroka.

Siostrzyczki tak kochają braciszka, że potrafią się pokłócić o to, która ma się nim zajmować. Olivier jest bardzo spokojny, a w nocy daje pospać.

- To dziecko, które nie płacze – mówią rodzice. Nie ukrywają, że bardzo chcieli mieć syna. Teraz rodzina jest kompletna, a ich dom, który dzielą z dziadkami Martiny, tętni życiem. Rodzina lubi zwierzęta, głównie – za sprawą Rafała Stroki – papugi, których ma około 100. Hodowla ptaków to jego pasja, którą fascynuje się od dziecka. Kiedy zamieszkał z Martiną w obecnym domu, wybudował na potrzeby hodowli ogromną wolierę. Mimo tak dużej liczby papug, tylko jedna mieszka z nimi w domu. To Boni, mnicha nizinna, która jest oswojona. Ptak jest zazdrosny o Oliviera. Czasami  na swój sposób dokucza rodzicom chłopca i naśladuje jego głos. Boni potrafi udawać płacz ich syna, który słychać w domu bardzo rzadko. Rodzice Oliviera przyznają, że czasami dają się na to nabrać.

Oprócz papug w domu Stroków mieszkają dwa koty, a dziewczynki mają śliczne króliczki, Melanie - Śnieżkę, a Emily - Kawkę. Martina i Rafał są małżeństwem od 9 lat. - Poznaliśmy się w dziwnych okolicznościach. Ktoś dla żartu rozdał mój numer telefonu i tak wyszło, że dostał go również Rafał. Przez długi czas tylko pisaliśmy do siebie, później doszło do spotkania i tak wyszło, że od 12 lat jesteśmy razem - opowiada Martina Stroka.

Rafał pracuje jako elektryk, ale lubi zajmować się obróbką drewna. - Na święta, pod choinkę, zrobił córce duży domek dla lalek – zachwala męża Martina, która z kolei w wolnej chwili robi paznokcie i piecze torty dla rodziny. 

- Nie takie jak ten, który dostaliśmy (tort prezent od Candorii za wygraną w plebiscycie - przyp. red), bo do takiej wprawy jeszcze nie doszłam, ale są smaczne – opowiada mama Oliviera. W czasie wakacji lubi zajmować się przydomowym ogrodem. 

Rodzina Stroków zaplanowała na święta Bożego Narodzenia chrzciny swojej najmłodszej pociechy. Na ten moment czeka liczna rodzina Oliviera. Jego przyjścia na świat doczekał pradziadek, dwie prababcie, dziadek i dwie babcie.

Syn państwa Stroków uwielbia spać na rękach, a kiedy trafia do swojego łóżeczka, towarzyszy mu piękny słonik, którego dostał na mikołajki. Laureat naszego konkursu otrzymał za wygraną tytuł Bobasa Miesiąca oraz atrakcyjne prezenty przygotowane przez partnerów zabawy. Piszemy o nich na stronie www.bobasmiesiaca.pl.  

art

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe