Licealiści z Kędzierzyna w międzynarodowym projekcie edukacyjnym

  • 08.01.2022, 10:49
  • MS
Licealiści z Kędzierzyna w międzynarodowym projekcie edukacyjnym
W II Liceum Ogólnokształcącym w Kędzierzynie-Koźlu realizowany jest projekt edukacyjny w ramach programu ERASMUS+ pn. „Twarzą w twarz – jak skutecznie budować trwałe relacje interpersonalne”. Partnerami naszej placówki są szkoły z Włoch, Turcji oraz Rumunii.

Z powodu pandemii oraz obostrzeń, zaplanowane w trakcie projektu wizyty w szkołach również zostały zmodyfikowane w swojej formie i w związku z tym w grudniu w II LO odbyła się tzw. „wirtualna mobilność” organizowana przez partnera tureckiego. Młodzież zaangażowana w działania projektowe – uczniowie klas 3E, 3F i 3G – miała okazję uczestniczyć w wirtualnych lekcjach odbywających się w tym samym czasie w szkole tureckiej.

Była okazja wziąć udział w warsztatach parzenia kawy, nauczyć się podstawowych kroków tańców narodowych, wysłuchać koncertu online muzyki etnicznej oraz dowiedzieć się różnych ciekawostek na temat najwspanialszych miejsc w Stambule relacjonowanych „na żywo” na wspólnej platformie internetowej.

Ogromne zaangażowanie strony tureckiej oraz różnorodność zaproponowanych zajęć sprawiły, że czas ten okazał się bardzo ciekawym doświadczeniem i mimo ograniczeń wizyta ta stała się przestrzenią wspólnej podróży edukacyjnej oraz znacznej integracji uczestników, oczekujących już na kolejną mobilność we Włoszech. Nad uczniami czuwali nauczyciele zaangażowani w realizację projektu w II LO: koordynatorki projektu Monika Michaliszyn oraz Koryna Warzecha i Austin Sheils.

MS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Brygida
Brygida 08.01.2022, 12:52
Jak moja córka pojechała na Erasmus to teraz mam oliwkowego wnuka

Pozostałe