Niestety, zmarł młody mężczyzna, który wpadł do Kanału Gliwickiego

  • 10.01.2022, 15:01
  • Redakcja
Niestety, zmarł młody mężczyzna, który wpadł do Kanału Gliwickiego
Jak udało nam się dowiedzieć nieoficjalnie, nie żyje mężczyzna, który ratując swojego psa wpadł do Kanału Gliwickiego w Kędzierzynie-Koźlu. Choć akcja ratunkowa przebiegła sprawnie i udało się poszkodowanego wyciągnąć spod wody, to niestety zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Dramatyczna sytuacja rozegrała się 10 stycznia po godzinie 10 nad kanałem w okolicy Śluzy Nowa Wieś przy ulicy Przyjaźni w Kędzierzynie-Koźlu.

Pracownicy śluzy usłyszeli wołającego o pomoc mężczyznę, który wpadł do kanału próbując uratować psa. Rzucili mu koło ratunkowe, ale mężczyzna nie zdołał go złapać i zaczął tonąć. Pies wydostał się na brzeg.

Na miejsce zadysponowano kilka zastępów straży pożarnej z łodziami ratunkowymi i nurkami na pokładzie, policję oraz zespół ratownictwa medycznego. Strażacy błyskawicznie przystąpili do działań i wydobyli mężczyznę spod wody. Przekazano go pod opiekę zespołowi ratownictwa medycznego. Resuscytacja krążeniowo-oddechowa trwała ponad pół godziny. Mimo, że udało się przywrócić funkcje życiowe, młody mężczyzna zmarł w szpitalu.

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe