Wszystkie służby ratunkowe na festynie

  • 27.05.2019, 14:33
  • W
Wszystkie służby ratunkowe na festynie W
OSP w Starym Koźlu zorganizowało Strażacki Dzień Dziecka. Podczas imprezy bogatej w atrakcje przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na leczenie dwóch mieszkańców Starego Koźla: Daniela Szarfa i Miłosza Klimczaka.

- Postanowiliśmy wyjść z taką inicjatywą, aby wesprzeć naszych kolegów. Zlicytujemy koszulkę ZAKSY z tego sezonu i piłkę z podpisami zawodników z sezonu 2016/2017 – powiedział Dawid Rossa, prezes OSP w Starym Koźlu.

Naczelnik jednostki Łukasz Baśnik przypomina, że sołectwo przeprowadziło już kilka razy podobną akcję, OSP udało się to jednak po raz pierwszy. Trzy lata temu w jednostkę tchnięto nowego ducha. Pozyskano nowych członków. Od dwóch lat ochotnicy ze Starego Koźla biorą czynny udział w akcjach. Na stanie mają lekki wóz Lublin i łódź motorową. Podczas festynu ochotnicy dali pokaz udzielania pierwszej pomocy i działań ratowniczo-gaśniczych, łącznie z rozcinaniem auta. Powodzeniem cieszyła się możliwość zajrzenia do radiowozu, przejażdżki ciągnikiem siodłowym, który udostępnił właściciel lokalnej firmy transportowej, oraz karetką.

Łącznie koszulkę i piłkę ZAKSY wylicytowano za 775,39 zł.

 

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe