Kamil Semeniuk wybrany najlepszym siatkarzem 2021 w plebiscycie WP SportoweFakty

  • 11.01.2022, 18:32
  • ANKO
Kamil Semeniuk wybrany najlepszym siatkarzem 2021 w plebiscycie WP SportoweFakty Na zdjęciu Kamil Semeniuk
Joanna Wołosz i Kamil Semeniuk zwycięzcami siatkarskiego plebiscytu WP SportoweFakty. Laureaci odebrali już statuetki, które zapewniły im głosy kibiców siatkówki z całej Polski.

Jak czytamy na stronie portalu, najlepszego siatkarza i najlepszą siatkarkę 2021 roku w pierwszej edycji plebiscytu WP SportoweFakty internauci wybrali w trwającym tydzień głosowaniu. Wśród pań Joanna Wołosz (Imoco Volley Conegliano) od początku prowadziła i wygrała z wyraźną przewagą nad Magdaleną Stysiak (Vero Volley Monza). Wśród panów losy zwycięstwa ważyły się do ostatnich godzin. Ostatecznie to Kamil Semeniuk (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) otrzymał nieznacznie większą liczbę głosów od Tomasza Fornala (Jastrzębski Węgiel).

Kamilowi Semeniukowi wyróżnienie to sprawiło wielką radość.

- Nagroda pokazuje mi, że 2021 rok mi się udał i mogę być z niego dumny - podkreślił zacytowany przez organizatorów plebiscytu gracz Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. - Statuetkę postawię na półce, będzie przywoływać miłe wspomnienia, ale też przypominać, że muszę dalej ciężko pracować i stawać się coraz lepszym siatkarzem. Mam cichą nadzieję, że będę jeszcze lepszy, i że dla mnie ten miniony rok to dopiero początek.

„25-letni przyjmujący w minionym roku zrobił furorę nie tylko w PlusLidze, ale i w Lidze Mistrzów, którą ekipa z Kędzierzyna-Koźla wygrała jako pierwszy zespół z Polski od 1978 roku. Z ZAKSĄ Semeniuk zdobył też Puchar Polski i wicemistrzostwo Plusligi. Przebojem wdarł się do reprezentacji Polski, z którą wywalczył srebro Ligi Narodów oraz brąz mistrzostw Europy. Znalazł się też w kadrze na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020” - czytamy na stronie WP SportoweFakty.

ANKO

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe