Najlepszy skarbnik samorządu

  • 28.05.2019, 09:36
  • Źródło: starostwo powiatowe
Najlepszy skarbnik samorządu Starostwo powiatowe Od lewej: skarbnik Opola Renata Ćwirzeń-Szymańska, Marek Tejchman z Dziennika Gazety Prawnej, Wiesława Trelka i skarbnik Strzelec Opolskich Urszula Killman
W Gdyni podsumowano ranking Dziennika Gazety Prawnej, w którym wzięto pod lupę miasta i powiaty. Skarbnikiem samorządu i zdobywcą pierwszego miejsca została Wiesława Trelka. To awans z drugiej lokaty rok temu. Powiat oceniano w kategorii do 120 tys. mieszkańców, a udział w rankingu był bezpłatny. W sumie najlepszych wybierano w ośmiu kategoriach.

- To wiarygodny, przejrzysty i uczciwy ranking, który pozwala porównywać się samorządom i obserwować w takim prawdziwym lustrze. Nagrodzeni to ci, którym udaje się przetrwać w bardzo skomplikowanej rzeczywistości, potrafią sobie poradzić z niestabilnym otoczeniem finansowym – podkreśla Marek Tejchman, zastępca redaktora naczelnego Dziennika Gazety Prawnej.

- To było bardzo trudne zadanie, objęliśmy naszym badaniem cały obszar finansów publicznych, pojawiły się bardzo specjalistyczne pytania, na które odpowiadały samorządy – mówi Mateusz Trawiński, wiceprezes Centrum Innowacji Społeczno-Samorządowych CentroPolis.

- Bardzo dziękuję wszystkim moim współpracownikom z wydziału finansowego, dziękuję staroście, zarządowi i radnym, z którymi współpracuję chociażby podczas konstruowania budżetu. Bardzo się cieszę, bo zarządzanie finansami w tych czasach należy do nie lada wyzwań – powiedziała Wiesława Trelka, która podczas gali, jako jedyna z nagrodzonej kategorii zabrała głos w imieniu pozostałych wyróżnionych.

Z Opolszczyzny, poza naszym powiatem, również pierwsze miejsce w kategorii miast powędrowało do Opola, drugi w swojej kategorii był Kędzierzyn-Koźle, wyróżnienie i czwartą lokatę odebrały Strzelce Opolskie.

Perły Samorządu to ogólnopolski projekt Dziennika Gazety Prawnej, który skierowany jest do przedstawicieli lokalnych samorządów, biznesu i ludzi nauki. Dwa dni wypełnione są panelami dyskusyjnymi, sesjami i warsztatami. Kongres objęty jest m.in. patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Źródło: starostwo powiatowe

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tuwim
tuwim 29.05.2019, 00:37
Że skarby najlepiej chowała, czy co?

Pozostałe