Sportowa rywalizacja z charytatywnym celem. Zagrają dla Wojtka

  • 13.01.2022, 10:26
  • W
Sportowa rywalizacja z charytatywnym celem. Zagrają dla Wojtka
Oddadzą się sportowej pasji, ale cel będzie im przyświecał inny. Ideą piątej edycji turnieju halowego piłki nożnej im. Waltera Oleksa w Cisku będzie pomoc Wojtkowi Szewczykowi.

Środki, jakie uda się zebrać w trakcie imprezy, wesprą leczenie nastolatka zmagającego się z chorobą onkologiczną. "Wojciech Szewczyk w listopadzie 2021 roku dowiedział się o chorobie onkologicznej. Nastolatek w trakcie badań bilansowych dowiedział się, że ma guza nerki. Kolejne badania w zabrzańskim szpitalu wykazały, że to guz Wilma w bardzo zaawansowanym stadium, z przerzutami. Aktualnie Wojtek jest w trakcie chemioterapii, której celem jest zmniejszenie guza, tak aby móc go usunąć operacyjnie. Następnie czeka go kolejna chemioterapia i naświetlania" - czytamy na stronie internetowej Fundacji Iskierka, której podopiecznym jest nastolatek.

Poza gospodarzami wydarzenia, LKS Victoria Cisek, udział w imprezie zapowiedziały drużyny: MKS Gogolin, Towarzystwa Sportowego "Chemik" Kędzierzyn-Koźle, LKS Porawie Większyce, Piasta Strzelce Opolskie i LKS 1908 Nędza. W sportowe szranki stanie też zespół pod tajemniczą nazwą "Drużyna Wojtka".

Walter Oleks, poza wieloletnią prezesurą w Victorii Cisek, był zasłużonym działaczem społecznym i sportowym, członkiem zarządu gminy i radnym gminy Cisek. Odszedł niespodziewanie w 2011 r., podczas prac na stadionie klubu z Ciska.

Turniej zaplanowano na niedzielę 16 stycznia w hali sportowej w Cisku (ul. Planetorza 21). Początek rywalizacji o godz. 8.30. Nad wydarzeniem honorowy patronat sprawuje Opolski Związek Piłki Nożnej oraz gmina Cisek. Wzorem poprzednich edycji turnieju zawodnicy i trenerzy mogą liczyć na... bigos z miejscowego Garden Cafe.

W

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe