Wielka inwestycja za 400 milionów złotych w Kędzierzynie-Koźlu. Powstanie 500 nowych miejsc pracy

  • 14.01.2022, 11:50
  • Źródło: Urząd miasta
Wielka inwestycja za 400 milionów złotych w Kędzierzynie-Koźlu. Powstanie… ekookna.pl
W piątek 14 stycznia w siedzibie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. w Katowicach odbył się przetarg na sprzedaż prawa użytkowania wieczystego gruntów na Polu Południowym w Kędzierzynie-Koźlu.

Teren o łącznej powierzchni blisko 33 hektarów zakupiła spółka EKO-OKNA S.A. z siedzibą w Kornicach, jeden z wiodących na rynku producentów okien, drzwi, rolet i bram. Firma stanie się właścicielem prawie połowy terenów inwestycyjnych wchodzących w skład Pola Południowego w Kędzierzynie-Koźlu. Zobowiązała się do zainwestowania około 400 milionów złotych i stworzenia 500 nowych miejsc pracy.

- Po kilkunastu miesiącach negocjacji i zaawansowanych rozmów w nowy 2022 rok wchodzimy z ogromnym sukcesem. Niezmiernie się cieszę, że tak duży inwestor wiążę swoją przyszłość z Kędzierzynem-Koźlem - podsumowuje prezydent miasta Sabina Nowosielska.

Szczegółowy komunikat zostanie opublikowany po podpisaniu aktu notarialnego.

Źródło: Urząd miasta

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obecny
Obecny 16.01.2022, 15:12
Osobiście znam właściciela firmy, która zatrudnia przeszło już ponad 8 tyś pracowników. I wiem, że dobrze zagospodaruję teren jak i ziemię w Kędzierzynie Koźlu budowa hali zlecona przez firmę dla wykonawcy pod klucz, to ok. 11 miesięcy. Zniknie bezrobocie na terenie miasta i problem z zatrudnieniem, dla każdego znajdzie się miejsce szanującego pracę jak i przełożonych. Pracę godną płacy znajdą takie osoby jak:
- pracownik produkcji
- pilarz
- operator CNC
- magazynier
- pakowacz
- portier i ochrona
- pracownicy socjalni w tym sprzątaczki
- mechanicy i elektrycy
- operator wózka widłowego
- kontroler jakości
- kucharki i pomoc kuchenna
- kierowcy samochodów ciężarowych
- informatyk
- technolog produkcji
- inspektor BHP

Nagroda jaką otrzymali ludzie przed świętami pracujący powyżej roku wynosiła 7080 zł netto przelewem na konto. W żadnej firmie AZOTY, BRENATG, KOFAMA, JOKEY nie spotkałem się z takimi nagordami na koniec roku. Ci, którzy chcą pracować, to pracę będą sobie szanować bo pracodawca odpowiednio ich wynagrodzi. Poza stawką, która jest dawana na dzień dobry po okresie próbnym 3msc otrzymujemy, co miesiąc premię uznaniową za dobrą robotę w zależności od działu stanowiska stażu pracy premię sięgają od 100 do 1700 zł netto msc. Od tamtego roku za każdą dodatkową sobotę na zapis za obecność płacone było 150 zł netto + 1dzień do wybrania dla zainteresowanych. Praca ciężka, ale bardzo dobrze płatna nie trzeba jechać do Venlo czy Rotterdamu do Berlina czy Wiednia. 8 godzin i do domu w swoim ojczystym kraju.
Beata
Beata 18.01.2022, 00:37
Bardzo wątpię aby to była opinia pracownika który pracował we wszystkich wymienionych wyżej firmach aby mieć coś na ten temat do powiedzenia, ustawka i tyle ciężka praca ale 8 godzin i do domu?? Chyba pracował pan gdzie indziej?
Kobieta 33
Kobieta 33 17.01.2022, 14:47
Zgadzam sie. Dodam tylko ze obecnie przy kosztach paliwa i gazu kazdy bedzie chcial miec prace blisko, a jak dowoz za darmo to juz w ogole. Ciesze sie ze powstana miejsca pracy. Moze mojej przyszlej
Andreas
Andreas 16.01.2022, 11:14
Kolejna obietnica... Poprzednio Fosungi, itp. a na polu pdn.dalej zające biegają... Jak nie zobaczymy pierwszej koparki, nie uwierzę...
Olo
Olo 14.01.2022, 19:15
Pole południowe... wreszcie jakaś inwestycja w tym mieście

Pozostałe