Środa, 19.06.2019

Mapa wielkiej inwestycji

  • 18.12.2018, 13:18
  • ANKO
Mapa wielkiej inwestycji Towarzystwo Przyjaciół Sławięcic
Jest czytelna, przejrzysta i estetyczna. Mowa o mapie przyszłej obwodnicy północnej Kędzierzyna-Koźla, którą Towarzystwo Przyjaciół Sławięcic opracowało na podstawie informacji przekazanych przez opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Mapa precyzyjnie pokazuje przebieg przyszłej obwodnicy, która omija poszczególne osiedla naszego miasta oraz obszary zurbanizowane na terenie gminy Ujazd. Dzięki niej dowiadujemy się, gdzie powstaną nowe ronda oraz mosty. Na mapie zaznaczony jest również przebieg przyszłej drogi łączącej ul. Przyjaźni z projektowaną obwodnicą. Ponadto autorzy graficznego opracowania zwracają uwagę na brak zjazdów z planowanej obwodnicy w kierunku Cisowej i Starego Ujazdu.

 

Przypomnijmy, umowa na budowę obwodnicy została podpisana w połowie października tego roku. Inwestycję wartą 220,6 mln zł zrealizuje konsorcjum firm Strabag Infrastruktura Południe i Strabag. Pierwsze 15 miesięcy pochłonie projektowanie drogi, dopiero później przyjdzie czas na rozpoczęcie prac budowlanych. Obwodnica ma powstać do 2022 roku. Zamówienie jest prowadzone w formule „projektuj i buduj”, co oznacza, że wykonawca będzie zobowiązany do opracowania dokumentacji inwestycji, uzyskania niezbędnych pozwoleń na budowę, budowy infrastruktury oraz otrzymania zezwoleń na użytkowanie drogi.

 

Zamawiający wymaga, aby prace projektowe i roboty wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie zostały ukończone w terminie nie dłuższym niż 39 miesięcy od daty zawarcia umowy. Do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych (tj. od 15 grudnia do 15 marca). Okresy zimowe wlicza się natomiast do czasu objętego projektowaniem. Minimalny termin realizacji wynosi 36 miesięcy od daty zawarcia umowy (wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie) - informuje opolski oddział GDDKiA.

 

Przedsięwzięcie obejmuje prace w zakresie obwodnicy o nawierzchni bitumicznej, skrzyżowań, parkingów, przebudowy dróg kolidujących z planowaną obwodnicą oraz tras kolidujących. Powstanie łącznie 19 obiektów inżynierskich, do których należą wiadukty, mosty oraz przejścia dla zwierząt. Wykonawca wybuduje również cztery ronda. Ponadto przebudowana zostanie infrastruktura techniczna, a mianowicie sieć wodno-kanalizacyjna, gazowa, elektroenergetyczna, telekomunikacyjna, jak również urządzenia melioracyjne.

ANKO

Załączone pliki do pobrania (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

AK
AK 02.04.2019, 08:07
Najbardziej bzdurny z możliwych wariantów. Obwodnica daleko od miasta z niewielką ilością zjazdów, mało kto będzie z niej korzystał, może tylko duże auta, choć te w większości przypadków i tak kierują się na Blachownię lub do Azot. Cały lokalny ruch zostanie w mieście. Ani zmniejszenia ruchu ani poprawy jakości powietrza po budowie tego czegoś bym się nie spodziewał.

Pozostałe