Nagrody prezydenta miasta dla wybitnych sportowców i ludzi ze świata kultury

  • 29.05.2019, 18:13 (aktualizacja 30.05.2019, 09:21)
  • Rafał Pulkowski
Nagrody prezydenta miasta dla wybitnych sportowców i ludzi ze świata kultury
Uroczysta gala wręczenia nagród prezydenta miasta dla ludzi ze świata kultury i sportu za wybitne osiągnięcia odbyła się we wtorek, 28 maja w Domu Kultury "Koźle".

Nagrody przyznawane są osobom, które swoją ciężką pracą i pasją rozsławiają nasze miasto w Polsce i na całym świecie. Tegoroczna gala rozpoczęła się od wręczenia nagród specjalnych. A takie wyróżnienia otrzymali: Zaksa Kędzierzyn-Koźle, Stowarzyszenie Kresowian oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

- Rozdajemy bardzo prestiżowe nagrody. Małe osiągnięcia w niszowym sporcie są dla nas dużym osiągnięciem, ponieważ również promują nasze miasto. Na przykład zapasy nie są tak popularne i rozreklamowane, jak siatkówka. Ale sukcesy Pitra Duka są przez nas doceniane - mówiła Sabina Nowosielska, prezydent miasta.

Zapaśnik z UKS Olimpijczyk Piotr Duk niedawno zdobył tytuł mistrza Polski, a już teraz planuje wziąć udział w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

- Dziś odbieram nagrodę za ubiegłoroczne wicemistrzostwo. Ale już w tym roku zdobyłem tytuł mistrza, więc zobaczymy się na tej gali zapewne za rok. Wszystkie takie osiągnięcia i wyróżnienia zapadają w pamięci. To miłe, że ktoś docenia ciężką pracę. Nagroda jest uhonorowaniem całorocznego wysiłku i motywacją do dalej pracy - powiedział Jakub Bujak.

Tuż po wręczeniu nagród odbył się koncert pn. "Teresa Haremza – muzyczne wspomnienie" przygotowany przez stowarzyszenie Centrum Edukacji Muzycznej "K-Kwarta".

 

Laureaci w kategorii sport:

- baseball: drużyna młodzików UKS Caper, Kacper Wilkoń-Zajko, Marek Smętek, Rafał Smętek, Dominik Seemann, Sebastian Jaglarz, Sławomir Smętek (trener).

- lekkotletyka: Jakub Bujak, Alicja Sielska, Andrzej Saczko (trener).

- zapasy: Piotr Duk, Bogusław Metel (trener).

- triathlon: Ewa Komander.

- pływanie: Wiktoria Smętek.

- parabadminton: Bartłomiej Mróz, Denis Grzesiuk, Tomasz Zioło (trener).

- badminton: Przemysław Gajda, Dominika Gajda, Julia Prokopczuk, Julia Wójcik, Karol Budny, Dominika Kwaśnik, Zuzanna Jankowska, Mikołaj Szymanowski, Dominik Juhnke, Krzysztof Maślanka (trener), Jarosław Szynol (trener).

- ekkoatletyka master: Henryk Szymura.

- tenis ziemny: Wiesława Bandurowska.

- modelarstwo sportowe: Jakub Pawelec, Patryk Gebauer, Piotr Stolarek, Piotr Zomb, Paweł Wojtala, Jan Kusz, Michał Nowak, Engelbert Martinus(trener).

- sportowe ratownictwo wodne: Maciej Leszczyński, Michał Barnuś, Maciej Matyjasek, Zofia Rapiejko, Agata Breitkopf, Aleksandra Lisowska, Bogdan Stańczyk (trener), Jędrzej Janyk (trener), Daria Szydłowska-Smętek (trener), Ewelina Deneka (trener).

 

Laureaci w kategorii kultura:

- malarstwo: Grzegorz Fuławka (nagroda specjalna za całokształt działalności), Sebastian Huczyński.

- upowszechnianie tańca towarzyskiego: Marek Trzemżalski.

- upowszechnianie tańca zespołowego: Karolina Sadyk - zespół taneczny Spin.

- teatr: Julia Wróbel, Teatr Ludzi Pracujących.

- upowszechnianie muzyki: Anna Jellinek, Anna Woś, Adam Wołkowski, chór Echo Kresów, Mateusz Gancarczyk.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (39)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe