Sporo się działo podczas trzeciej edycji Targów Książki nad Odrą

  • 31.05.2019, 11:17
  • Rafał Pulkowski
Sporo się działo podczas trzeciej edycji Targów Książki nad Odrą
Sporo znanych nazwisk pojawiło się w Kędzierzynie-Koźlu. Tym razem Targi Książki nad Odrą odbyły się na placu Rady Europy przed urzędem miasta.

W ramach wydarzenia organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną przygotowano wiele atrakcji. Sporo wydawnictw miało swoje stoiska, autorzy książek rozmawiali z mieszkańcami i podpisywali książki, odbyła się też akcja "Płynne Czytanie", czyli rejsy po Odrze - tym razem z Katarzyną Dowbor i Krystyną Czubówną. A na zakończenie dwudniowej imprezy na przystani "Szkwał" odbył się koncert Józefa Skrzeka i Chóru Red Voices.

 

- Pogoda nie jest taka piękna jak rok temu, ale pogoda taka sprzyja, a żeby otworzyć książkę i przeczytać ją. To typowa pogoda do czytania książki. Targi Książki nad Odrą to już nasza tradycja. Musimy się pochwalić, że mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla czytają książki i z roku na rok ten procent wzrasta, co jest nietypowe dla naszej ojczyzny - powiedziała prezydent miasta Sabina Nowosielska.

 

Tuż po inauguracji targów autorzy serii książek o "Stajni pod Tęczą" Katarzyna Dowbor i Maciej Kozioł, spotkali się z dziećmi. Co ciekawe, koń z opowiadania pochodzi właśnie z naszego powiatu - z Zakrzowa, gdzie Katarzyna Dowbor bywa regularnie.

 

- Konie kocham bardzo, bardzo i to od ponad trzydziestu lat. Myślę, że to się wysysa z mlekiem matki. Ja to chyba odziedziczyłam po moim dziadku, który był kawalerzystą. No i te konie w moim życiu są cały czas. Myślę, że każdy, kto fascynuje się tymi zwierzętami, pokocha je tak samo, jak ja - powiedziała Katarzyna Dowbor.

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu nie pierwszy raz wychodzi poza swoje mury, aby zachęcać przypadkowe osoby do czytania książek.

 

- Nie chcemy trzymać książek w szafach i na półkach. Chcemy, żeby książka żyła. Książka istnieje wtedy, kiedy jest w ręku czytelnika, kiedy ktoś ją ogląda i czyta. I tak właśnie chcemy promować czytelnictwo i literaturę. Aby każdy, kto przechodzi ulicą mógł zobaczyć co się dzieje i spotkać autora książki - mówiła Izabela Migocz, dyrektor MBP.

Rafał Pulkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe