Katarzyna Dowbor i Krystyna Czubówna płynnie czytały w rejsie po Odrze

  • 31.05.2019, 11:54 (aktualizacja 31.05.2019, 12:46)
  • Rafał Pulkowski
Katarzyna Dowbor i Krystyna Czubówna płynnie czytały w rejsie po Odrze
Akcja "Płynne Czytanie", to element Targów Książki nad Odrą. Podczas literackich rejsów po Odrze turystycznym statkiem "Silesia" Katarzyna Dowbor i Krystyna Czubówna czytały fragmenty książek i rozmawiały z mieszkańcami Kędzierzyna-Koźla o literaturze.

Honorowym mecenasem rejsów była Grupa Azoty ZAK S.A. Zainteresowanie taką wycieczką było spore i wszystkie miejsca na każdym z czterech rejsów były zajęte. Była to też świetna okazja, aby zobaczyć okolice Kędzierzyna-Koźla z nieco innej perspektywy, a przy okazji odwiedzić stocznię.

 

- Można powiedzieć, ze Grupa Azoty ma dużo wspólnego z książkami. Jesteśmy nie tylko mecenasem sportu, o czym wszyscy wiedzą, ale także mecenasem kultury i ta akcja "Płynnego Czytania", która odbywa się w ramach Targów Książki nad Odrą jest takim ważnym elementem tego wydarzenia. To takie połączenie przyjemnego z pożytecznym. Czytanie jest jak najbardziej pożyteczne, do czego chciałbym jak najbardziej wszystkich namawiać. A rejs po Odrze jest na pewno przyjemny. Odra jest dla nas symbolem przyszłości i rozwoju gospodarczego, bo niewątpliwie w wielu planach rozwojowych stawiamy drogi śródlądowe - mówił Artur Kamiński, wiceprezes Grupy Azoty ZAK S.A.

 

Było czytanie, były piękne widoki, ale nie mogło zabraknąć akcentu muzycznego. We wszystkich rejsach umilali czas muzycy kwintetu blaszanego "Gryfnioki". Jeden z najbardziej znanych głosów lektorskich w Polsce, Krystyna Czubówna czytała m.in. artykuł opowiadający o Odrze w polskiej literaturze.

 

- Tekst jest bardzo trudny. Mówi o pradziejach tych stron. O tym, że jest mnóstwo dowodów materialnych, tekstów źródłowych, nawet i dwunastowiecznych, które mówią o tym, co się działo tutaj na tych ziemiach. Ale przede wszystkim wybija się polskość i to jakoś tak bardzo mnie uniosło. Jestem ciekawa jakie wrażenie wywrze na słuchaczach ten tekst. Chociaż z moich doświadczeń wynika, że państwo lubią posłuchać dobrej literatury - mówiła Krystyna Czubówna.

 

 

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (32)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe