Środa, 19.06.2019

Mubea dba o rozwój swoich pracowników

  • 18.12.2018, 13:55 (aktualizacja 18.12.2018, 14:03)
  • Redakcja
Mubea dba o rozwój swoich pracowników Takenaka Siedziba firmy w Zimnej Wódce przy ul. Europejskiej 9
Firma Mubea Automotive Poland Sp. z o.o. w 2015 roku rozpoczęła działalność w Polsce. Jej siedziba zlokalizowana jest w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w Zimnej Wódce w gminie Ujazd.

Mubea to firma o światowym zasięgu, która jest dostawcą wyrobów dla branży motoryzacyjnej. Na całym świecie pracuje w niej ponad 13 tys. osób. Konstruuje, wytwarza i dystrybuuje wysokiej jakości innowacyjne komponenty samochodowe o lekkiej konstrukcji. Należy do czołowych producentów branży w Europie, Stanach Zjednoczonych i Ameryce Południowej. Jest obecna także na rynkach azjatyckich.

W kwietniu 2016 r. Mubea uruchomiła w fabryce w Zimnej Wódce produkcję opasek zaciskowych z taśmy sprężynującej oraz sprężyn talerzowych i sprężyn zaworowych. W 2019 ruszy wydział produkcji wałów rurowych.

 

W 2018 r. zatrudnienie w Zimnej Wódce przekroczyło 450 osób i w związku z rozwojem zakładu stale rośnie. Firma poszukuje kandydatów/kandydatek do pracy m.in. na takich stanowiskach, jak: pracownicy produkcji, operatorzy obrabiarek CNC, mechatronicy, elektrycy, elektronicy, automatycy, ślusarze, kontrolerzy jakości, inżynierowie procesu.

 

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.mubea.com. CV można wysyłać bezpośrednio na adres e-mailowy: [email protected] lub zostawić w firmie: Zimna Wódka, Europejska 9.

 

Firma oferuje pracownikom stabilne zatrudnienie (pierwsza umowa zawierana jest na rok). Wdrożono w niej system premiowy (premia absencyjna, premia za wydajność). Pracownicy mogą liczyć na premie świąteczne, bezpłatne lekcje języka angielskiego lub niemieckiego. Mogą też korzystać z transportu Mubea (z Kędzierzyna-Koźla, Strzelec Opolskich, Zawadzkiego, Zdzieszowic, Pyskowic, Toszka). W 2018 r. uruchomiona została stołówka. Pracownicy mogą liczyć na dofinansowanie posiłków przez pracodawcę.

 

Mubea inwestuje też w przyszłość. Uczniowie kl. I, którzy rozpoczęli naukę w roku szkolnym 2018/2019 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich, jak też uczniowie kl. II, w ramach dualnego systemu nauczania, mogą odbywać praktyczną naukę zawodu w Mubea. Uczniom, którzy kształcą się w takich zawodach, jak: operator obrabiarek sterowanych numerycznie CNC, mechatronik, mechanik, ślusarz, elektryk i wykazują się postępami w nauce, wzorowym zachowaniem i  nienaganną frekwencją, Mubea funduje comiesięczne stypendia.

 

Firma prowadzi politykę personalną, skoncentrowaną na rozwijaniu potencjału własnych pracowników oraz w pierwszej kolejności rozważaniu ich w kontekście rekrutacji na wyspecjalizowane stanowiska. Dlatego też uruchamiając rekrutację do nowego wydziału wałów rurowych, zakład dał szansę obecnym pracownikom na dokształcenie się i awans w strukturach poprzez objęcie stanowiska operatora CNC. Dostali oni szansę na podniesienie swoich kwalifikacji zawodowych poprzez udział w kursie „Obsługa tokarek klasycznych i sterowanych numerycznie CNC”.

 

Pracownicy rozwinęli swoje kompetencje w takich obszarach, jak: rysunek techniczny, narzędzia pomiarowe, podstawy budowy maszyn, obsługa tokarek klasycznych i numerycznych, jak również podstawy języka programowania SINUMERIK, wprowadzanie sterownika do pamięci obrabiarki CNC. Po zakończonym z sukcesem kursie dołączyli do zespołu wałów rurowych!

Redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe