Wędkowali mali, duzi wspomagali

  • 01.06.2019, 20:00
  • W
Wędkowali mali, duzi wspomagali W
Sporo atrakcji przygotowali organizatorzy Dnia Dziecka, które po raz kolejny odbyło się na dużym akwenie w Dziergowicach.

W zawodach wzięło udział 25 dzieci w wieku do lat 14. Na zbiórce stawili się z opiekunami i również pod okiem dorosłych wędkowali. Regulamin zezwalał każdemu z dzieci na łowienie jedną wędką spławikową.

Po zakończeniu zawodów, komisyjnym ważeniu i wypuszczeniu ryb ogłoszono wyniki. Najlepszy okazał się Dawid Kaczwiński z Rybnika. Chłopiec złowił 0,7 kg ryby. Zwycięzcy udało się wyciągnąć z wody między innymi dorodnego karasia. Wszystkim uczestnikom przyznano nagrody. W programie imprezy znalazło się również spotkanie z przedstawicielami policji i straży leśnej, pływanie pontonem i pieczenie kiełbasek.

Na zawody z 5-letnim Kubą przyjechał Lucjan Warzecha z Bierawy. Chłopcu, dla którego było to pierwsze wędkowanie w życiu, zajęcie spodobało się tak bardzo, że - jak podkreśla - chciałby niebawem znów powrócić nad wodę.

- To już z 15 lat temu było, jak się na ryby jeździło. Teraz nie ma czasu. Chyba że na imprezy, jak ta. Świetny wypoczynek weekendowy - mówi pan Lucjan.

Swoich przedstawicieli w zawodach miała głównie gmina Bierawa, ale wędkowały też dzieci z Rybnika, Raciborza, Gliwic, Katowic i Mikołowa.

Imprezę przeprowadziło Stowarzyszenie Wędkarzy Akwenu w Dziergowicach wraz z gminą Bierawa, Gminnym Centrum kultury i Rekreacji w Bierawie. Sponsorem głównym wydarzenia były Górażdże Kruszywa Sp. z o.o.

W Stowarzyszeniu Wędkarzy Akwenu w Dziergowicach, którego prezesem jest Grzegorz Czerniak, zrzeszonych jest dziś 135 osób. Gospodarują dużym zbiornikiem w Dziergowicach, dzierżawiąc go od Kopalni Surowców Mineralnych Dziergowice i Lasów Państwowych. Każdego roku poza imprezą z okazji Dnia Dziecka przeprowadzają zawody dla wędkarzy, w tym wydarzenie, w którym wędkują tylko panie.

W

Zdjęcia (23)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe