Galopem po dobrą praktykę

  • 04.06.2019, 09:56 (aktualizacja 04.06.2019, 11:49)
  • W
Galopem po dobrą praktykę W
Na kilku płaszczyznach będzie się odbywała współpraca Ośrodka Szkolenia Olimpijskiego - GOSiR Zakrzów i Ludowego Klubu Jeździeckiego "Lewada" z dwoma dużymi podmiotami z naszego miasta. Mowa o II Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół nr 3.

Umowy z placówkami podpisano tuż przed oficjalnym otwarciem Festiwalu Zdrowia, który 1 czerwca wystartował w ośrodku w Zakrzowie.

- Przy tego typu instytucji, jak nasza, bardzo ważne jest, żeby mieć bardzo szeroki wachlarz podmiotów współpracujących - podkreśla kierujący GOSiR-em Andrzej Sałacki.

Na spotkanie wraz z reprezentantami grupy wolontariuszy Galop, powstałej w tym roku w jej placówce, przybyła dyrektor II LO Katarzyna Arciszewska-Stępień.

- Zależy nam szczególnie na tym, aby nasi uczniowie, współpracując z klubem Lewada i GOSiR-em, nabywali kompetencji miękkich. To dla nas bardzo ważne - we współczesnym świecie oprócz edukacji, która odbywa się w szkolnych ławach, dla mnie, naszych uczniów i nauczycieli bardzo ważne są kompetencje społeczne, obywatelskie, kompetencje przedsiębiorczości i innowacyjności - podkreślała Katarzyna Arciszewska-Stępień.

W Zespole Szkół nr 3 młodzi kształcą się m.in. na kierunkach "Technik fotografii i multimediów" i "Technik hotelarstwa". Na tych dwóch obszarach przede wszystkim skupi się współpraca placówki ze Sławięcic z GOSiR-em i Lewadą.

- Choć Zakrzów i Sławięcice dzieli duża odległość, to łączą je właśnie kierunki, na których kształcimy, świetnie wpisujące się w charakterystykę działalności klubu Lewada i GOSiR-u - mówił Adam Kania, dyrektor ZS nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu. - To najlepszy poligon doświadczalny, kiedy młodzi mogą pracować w warunkach naturalnych. Na polu hotelarstwa współpracujemy już od dawna, wciąż będziemy rozwijać kwestie stażów i praktyk. Mamy już kilku uczniów, którzy są zatrudnieni w GOSiR-ze - dodał.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe