Reprezentacja ZSTiO najlepsza w mistrzostwach klas e-sportowych

  • 04.06.2019, 15:06
  • Żródło: Starostwo powiatowe
Reprezentacja ZSTiO najlepsza w mistrzostwach klas e-sportowych
Powiat kędzierzyńsko-kozielski był gospodarzem ogólnopolskich Mistrzostw Klas E-Sportowych w dwóch kategoriach: elite i champions. W dwudniowych zmaganiach udział wzięło 40 zawodników z ośmiu drużyn.

Po wcześniejszych eliminacjach, które rozgrywane były w sieci, mecze półfinałowe i finałowe odbyły się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach. Zawody otworzyli: Maria Staliś, dyrektor szkoły oraz Kamil Tarka, prezes Krajowej Federacji Sportów Elektronicznych w Tarnowie.

Po bardzo zaciętych meczach, które wymagały dogrywek wyłoniono zwycięzców. W kategorii elite wygrała Drużyna Actimela z Radomia, pokonując w finale Gwiezdne Bobry z Katowic.

Ogromne emocje towarzyszyły finałowi w kategorii champions, w którym spotkali się gospodarze z ZSTiO, występujący pod nazwą Beast.gg oraz The Hoods, czyli reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych z Jasła. Do sukcesu poprowadził naszą drużynę Kacper Krawiec - tegoroczny absolwent pierwszego rocznika klasy e-sportowej, który podpisał kontrakt z WKS-em Tychy. To klub, który posiada zawodową drużynę e-sportową i jako pierwszy w Polsce otworzył na stadionie piłkarskim tzw. gaming house, czyli miejsce do trenigów dla e-sportowców. W ekipie gospoarzy wystąpili jeszcze: Mateusz Kieszkowski, Radosław Ruczka, Marcin Alder i Filip Kulik.

Gościem mistrzostw był Paweł Książek, redaktor naczelny e-sportowej redakcji portalu Weszło.com, który przyglądał się mistrzostwom i zbierał materiał o działalności profilu e-sportowego w Azotach. Szkoła prowadzona przez powiat kędzierzyńsko-kozielski jako pierwsza w Polsce otworzyła ten kierunek, a dzisiaj już działa kilkanaście podobnych placówek.

Przy dużym zaangażowaniu uczniów klas informatycznych i nauczycieli oraz wsparciu dyrekcji udało się sprawnie przeprowadzić te mistrzostwa. Zawodnicy i ich opiekunowie oraz rodzice, którzy towarzyszyli swoim zawodnikom podziękowali za przyjęcie, gościnność i organizację zawodów.

Organizatorami mistrzostw byli: Krajowa Federacja Sportów Elektronicznych z Tarnowa, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz KS Koziołek. Fundatorem nagród było starostwo powiatowe.

Źródło: Starostwo powiatowe

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe