Weterani z pasją. 15 lat Kaman Volley

  • 05.06.2019, 16:55
  • Ł
Weterani z pasją. 15 lat Kaman Volley
Piętnastolecie istnienia świętuje w tym roku Stowarzyszenie Sportowe Kaman Volley – wcześniej znane pod nazwą Lotrans, które w 2004 roku w Kędzierzynie-Koźlu powołał do życia Krzysztof Malczewski. Dziś to najbardziej utytułowany zespół siatkarskich oldbojów w kraju.

Były siatkarz Chemika Kędzierzyn, a później Ruchu Zdzieszowice postanowił powołać do życia nowy klub, gdy sekcja siatkówki HKS-u, w której grał, została rozwiązana. W pierwszym sezonie drużyna seniorów wystartowała w rozgrywkach trzeciej ligi. W składzie byli: Krzysztof Malczewski, Krzysztof Harupa, Mirosław Durkacz, Damian Pyć, Oktawian Piechulek, Dariusz Rudnicki, Krzysztof Dąbrowa, Tomasz Kieś i Marek Parzonka. Ekipa, bez powodzenia, walczyła w barażach o drugą ligę. Dwa lata później Lotrans znów próbował awansować do wyższej klasy rozgrywek, ale i tym razem się nie udało. Później doszedł jeszcze zespół w kategorii juniorów, a także szkółka siatkarska dla najmłodszych, która funkcjonowała przez kilka sezonów.

- Szkoleniem dzieci i młodzieży zajmowaliśmy się przez kilka lat. W międzyczasie podjąłem decyzję o stworzeniu drużyny na potrzeby udziału w mistrzostwach Polski oldbojów, organizowanych przez Profesjonalną Ligę Piłki Siatkowej, i to właśnie ekipa weteranów zaczęła odnosić spore sukcesy – opowiada Krzysztof Malczewski.

 

W 2011 roku klub zmienił nazwę z Lotrans na Kaman Volley Kędzierzyn-Koźle. Sezon 2012/2013 okazał się ostatnim w historii istnienia seniorskiego zespołu oraz sekcji młodzieżowej. Zajęcia w Kaman Kids, gdzie podstaw siatkówki uczyły się dzieci w wieku 5-8 lat oraz prowadzone były zajęcia w grupach młodzików, trwały do 2016 roku.

Jednak to za sprawą utworzonej w 2007 roku drużyny siatkarskich weteranów o Kaman Volley zrobiło się głośno w kraju i poza jego granicami. Pierwszym międzynarodowym występem był udział w turnieju w Naddniestrzańskiej Republice Mołdawskiej. Później przyszły kolejne starty. Do dziś Kaman Volley zagrał w 65 turniejach w kategorii masters. Na swoim koncie ma 59 medali, w tym m.in. siedem tytułów mistrza Polski, trzy tytuły międzynarodowego mistrza Polski, złoto, srebro i brąz w mistrzostwach Europy oraz tytuły międzynarodowych mistrzów Bułgarii, Grecji i Słowacji.

 

Początkowo zespół tworzyli siatkarze z Kędzierzyna-Koźla, ale przez lata grupa rosła i dziś w jej składzie są zawodnicy z całej Polski, niektórzy z przeszłością pierwszoligową, czy nawet reprezentacyjną.

Krzysztof Malczewski, który obecnie jest też prezesem stowarzyszenia Polska Siatkówka Masters i Amator, organizuje również turnieje z cyklu Kaman Cup w kategorii masters. Teraz przed nim mistrzostwa świata, które zaplanowano na wrzesień w Pucku.

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe