Książę odwiedził Kędzierzyn-Koźle

  • 06.06.2019, 09:02
  • Ł
Książę odwiedził Kędzierzyn-Koźle Urząd miasta
Książę Kraft zu Hohenlohe-Öehringen, potomek właścicieli pałacu w Sławięcicach oraz jego syn gościli w powiecie kędzierzyńsko-kozielskiem. Przyjechali m.in. na obchody 150-lecia kościoła pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

Oprócz udziału w obchodach jubileuszu sławięcickiej świątyni książę spotkał się również z prezydentem miasta Sabiną Nowosielską oraz starostą powiatu Małgorzatą Tudaj. Książę, wielki miłośnik kultury i pasjonat historii, miał również okazję zapoznać się ze stanem prac na kozielskim wzgórzu zamkowym. Odwiedził też siedzibę Nadleśnictwa Kędzierzyn oraz tereny dawnych obozów w Sławięcicach.

Kraft zu Hohenlohe-Öehringen posiada tytuł Honorowego Obywatelstwa Miasta Kędzierzyn-Koźle. Z kolei powiat kędzierzyńsko-kozielski współpracuje z powiatem Hohenlohe od 2009 roku, kiedy to podpisano umowę partnerską. Oba samorządy od lat rozwijają swoją współpracę m.in. w zakresie kształcenia młodzieży.

Niedawno w Niemczach gościła grupa młodzieży z Zespołu Szkół nr 1. Program wizyty był napięty, a uczniowie nie tylko mieli okazję podszlifować język, ale również wraz ze swoimi rówieśnikami odwiedzić wiele ciekawych miejsc.

– Takie wymiany przynoszą wiele dobrego, bo po prostu uczymy się od siebie, poznajemy ludzi, mamy okazję popatrzeć na zawody, w jakich się uczymy z innej strony, to bardzo cenne doświadczenie – mówili uczniowie ZS nr 1 po powrocie.

Ł

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe