Najważniejsza inwestycja w gminie

  • 08.06.2019, 15:54 (aktualizacja 08.06.2019, 16:10)
  • W
Najważniejsza inwestycja w gminie W Z projektem funkcjonalno-użytkowym ścieżki pieszo-rowerowej zapoznawano się podczas posiedzenia Komisji Finansowo-Gospodarczej Rady Gminy Reńska Wieś (29 kwietnia br.)
Zmierzają do końca prace przy opracowaniu projektowym budowy ścieżki pieszo-rowerowej po nasypie kolejowym - biegnącego przez gminę Reńska Wieś fragmentu traktu łączącego Większyce z Polską Cerekwią.

Starania trzech samorządów o budowę ścieżki rozpoczęły się trzy lata temu. Cisek i Polska Cerekiew poradziły sobie z wyłonieniem wykonawcy robót na swoich odcinkach. Reńska Wieś została zablokowana przez zaporowe ceny oferentów, którzy przystąpili do przetargu.

Urząd marszałkowski, który znacząco wsparł samorządy w sfinansowaniu budowy ścieżki, zgodził się, by gmina Reńska Wieś rozpisała osobne przetargi na przygotowanie dokumentacji i roboty budowlane.

Na całość zadania samorząd ma przeznaczone środki finansowe w wysokości 2,72 mln zł, z czego wartość dotacji to nieco ponad 2 mln zł. Wykonanie projektu to koszt ponad 200 tys. zł, zatem do wydania zostanie ok. 2,5 mln zł.

- Firma wykonująca dokumentację projektową naszego odcinka ścieżki rowerowej ma czas do 21 czerwca - informuje wójt gminy Reńska Wieś Tomasz Kandziora, z którym rozmawiamy 7 czerwca. - Jak tylko będziemy mieli dokumentację i pozwolenia, stworzymy kosztorys i ogłosimy przetarg na wykonawstwo. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeszcze w tym roku podpiszemy umowę i wykonawca wejdzie na plac budowy - dodaje.

Odcinek biegnący przez gminę Reńska Wieś jest najbardziej skomplikowany, gdyż znajduje się na nim niemal dwadzieścia przepustów, mostków i innego typu obiektów. Część z nich najprawdopodobniej trzeba będzie rozebrać i odbudować.

Terminem zakończenia inwestycji jest październik 2020 r.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe