Głowili się nad szachownicami

  • 09.06.2019, 12:23 (aktualizacja 09.06.2019, 12:27)
  • W
Głowili się nad szachownicami W
Spore grono miłośników królewskiej gry uczestniczyło w I Indywidualnych Szachowych Mistrzostwach Szkół Podstawowych Gminy Reńska Wieś.

W mistrzostwach przeprowadzonych 7 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Reńskiej Wsi swoje turnieje rozegrali uczniowie klas I-III, IV-VI i VII-VIII.

Grano na dystansie 7 rund z tempem gry po 15 minut na partię dla zawodnika. W sportowe szranki stanęło 62 zawodników, w tym 24 dziewczęta.

W najmłodszej kategorii tryumfował Armin Cebula z ZSP w Długomiłowicach (6,0 pkt.). Drugi był Jakub Wala - ZSP Reńska Wieś (6,0 pkt.), a trzeci Paweł Gala - ZSP Długomiłowice (5,0 pkt.). Komplet punktów udało się zdobyć zwycięzcy turnieju klas IV-VI Mateuszowi Zajączkowskiemu z ZSP Większyce. Franciszek Olszewski z ZSP Reńska Wieś z dorobkiem 5,0 pkt. był drugi. Na najniższym stopniu podium stanął Bartłomiej Wistuba - ZSP Większyce (5,0 pkt.). W najstarszej kategorii grało tylko dwóch zawodników. Adam Bujak z ZSP Długomiłowice okazał się lepszy od Ksawerego Linka z ZSP Pokrzywnica. Zawody, zorganizowane przez Urząd Gminy w Reńskiej Wsi we współpracy z ZSP w Pokrzywnicy, sędziował Lesław Galacki.

W

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe