W Sławięcicach świętowali 150-lecie kościoła

  • 09.06.2019, 21:29
  • Rafał Pulkowski
W Sławięcicach świętowali 150-lecie kościoła
Rodzinnie, kolorowo, wesoło i głośno było w sobotę, 8 czerwca przed kościołem św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Sławięcicach, który obchodzi 150. rocznicę istnienia. Z tej okazji odbył się festyn kiermaszowy.

To już piąta edycja tej imprezy, na którą zawsze chętnie przybywają tłumy mieszkańców nie tylko Sławięcic, ale i całego powiatu. Organizatorem wydarzenia jest społeczność Sławięcic.

- Sto pięćdziesiąt lat istnienia naszej parafii, to dla nas niezwykle ważne wydarzenie. Przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia przez dwa lata. Setki ludzie brało udział w organizacji i przygotowaniach tego festynu. Wszyscy się bardzo angażowali i wkładali w przygotowania całe serca - powiedział ksiądz Marian Bednarek, proboszcz parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

Na placu obok kościoła przygotowano wystawę zdjęć dotyczącą historii kościoła, z której mogliśmy się dowiedzieć jak wyglądały przed laty uroczystości takie jak: pierwsza komunia święta, pielgrzymki, uroczystości Bożego Ciała i wiele innych. Na ścianie kościoła można było zobaczyć "Żywy kościół", czyli obraz kościoła wyklejony ze zdjęć ludzi. W środku świątyni mogliśmy podziwiać makiety kościoła wykonane przez uczniów Sławięcickich szkół.

Najmłodsi mieli sporo atrakcji do wyboru - wesołe miasteczko, dmuchańce, plac manewrowy dla rowerów, konkursy i loterie z atrakcyjnymi nagrodami, dla nieco starszych symulator dachowania samochodem, symulator czołowego zderzenia czy alkogogle. Był także kiermasz staroci i rękodzieła, mnóstwo stoisk gastronomicznych z pysznym jedzeniem i piciem. Na scenie zaprezentowało się wielu lokalnych artystów muzyczno-tanecznych. Wystąpił również kabaret "Kafki", który rozbawił gości do łez. Gwiazdą wieczoru była piosenkarka Eleni.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (52)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe