Na nich zawsze można liczyć

  • 14.06.2019, 13:47
  • W
Na nich zawsze można liczyć W
Gorący okres dla strażaków ochotników. Drużyny OSP z gmin Pawłowiczki i Polska Cerekiew rywalizowały w Grudyni Wielkiej. W Miejscu Odrzańskim konkurowali pożarnicy z gminy Cisek. Strażacy ochotnicy z gminy Reńska Wieś też są już po swoich zawodach sportowo-pożarniczych. Czas na gminę Bierawa.

Gminne zawody sportowo-pożarnicze rozegrano 9 czerwca na boisku sportowym w Lubieszowie. Wystartowało 16 drużyn seniorskich i pięć młodzieżowych. Aż 15 drużyn "smerfów", czyli dzieci do lat 10, zaprezentowało się na zawodach. Nie były one jednak klasyfikowane. "Starsi" mierzyli się w ćwiczeniu bojowym i sztafecie pożarniczej. W kategorii młodzieżowej dziewczęcej OSP Dziergowice nie miało konkurencji i wygrało. Jednostka z Dziergowic tryumfowała również w kategorii młodzieżowej chłopięcej, wyprzedzając OSP z Solarnii, Lubieszowa i Brzeziec.

Na tym nie koniec sukcesów dziergowickiej jednostki OSP na zawodach w Lubieszowie. W kategorii seniorskiej kobiecej stanęła ona na najwyższym stopniu podium. Za nią znalazły się OSP z Bierawy i Starej Kuźni. W tradycyjnie najsilniej obsadzonej kategorii seniorskiej męskiej zwycięstwo OSP Goszyce. Na drugim miejscu OSP Lubieszów II, a trzecim - OSP Stara Kuźnia. Dalsze miejsca dla drużyn: Lubieszów I, Driergowice, Bierawa, Solarnia, Kotlarnia i Stare Koźle.

OSP Stara Kuźnia jako jedyna wystawiła drużynę w kategorii 45+ kobiecej, wygrywając. W kategorii 45+ męskiej spośród trzech drużyn najlepiej spisała się jednostka z Lubieszowa, przed Starą Kuźnią i Dziergowicami. Sędzią głównym zawodów był. asp. Piotr Krok.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe