Poniedziałek, 14.10.2019

Każdy mógł zostać strażakiem

  • 16.06.2019, 09:53 (aktualizacja 16.06.2019, 10:21)
  • Rafał Pulkowski
Każdy mógł zostać strażakiem
Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Koźlu kolejny raz otworzyli drzwi dla wszystkich mieszkańców. Można było zobaczyć m.in., jak wygląda remiza, garaż na wozy strażackie czy plac, na którym strażacy ćwiczą.

Jedną z głównych atrakcji niewątpliwie był pokaz ratownictwa drogowego, podczas którego strażacy rozcinali samochód. Jednak przy takim upale dzieci największą radość czerpały z wody - nie tylko z sikawek, kurtyn, czy strażackich węży - maluchom wystarczyły też kałuże.

Strażacy przygotowali dla najmłodszych wiele atrakcji - tor przeszkód, punkt szkolenia udzielania pierwszej pomocy, kolejka alpejska, zadymiona piwnica, po której można było chodzić z kamerą termowizyjną.

 

- Kiedyś przy kawie rzuciłem chłopakom pomysł, aby zrobić taką imprezę dla mieszkańców naszego miasta. Okazało się, że koledzy z pracy myślą podobnie i postanowiliśmy spróbować. Dziś już mamy trzecią edycję. Chcemy pokazać dzieciom z czym się wiąże praca w straży pożarnej, że to jest fajna praca i może kiedyś któryś z nich będzie chciał zostać jednym z nas - mówił st. kpt. Artur Lewandowski, dowódca zmiany III w JRG 2 PSP w Kędzierzynie-Koźlu.

 

Na pewno największym atutem pracy w straży pożarnej jest niesienie pomocy innym, a co za tym idzie - satysfakcja. Podczas dnia otwartego w jednostce, strażacy zaprezentowali też wyścigi z drabiną hakową i wspinaczkę na wieżę. Przyjechał również zastęp ratownictwa chemicznego z JRG 1 w Azotach. Dla odwiedzających przygotowana była lodówka z darmowymi lodami i zimnymi napojami.

Rafał Pulkowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe