Pływadła po raz dwudziesty dopłynęły na Szkwał

  • 16.06.2019, 22:54
  • Rafał Pulkowski
Pływadła po raz dwudziesty dopłynęły na Szkwał
Jubileuszowe, bo już XX „Pływadła” szczęśliwie dopłynęły do Koźla na powiatową przystań „Szkwał”. Na wodzie było bardzo kolorowo, wesoło i głośno. Każde pływadło było inne i wzbudzało zainteresowanie.

59 załóg (w tym kajakarze) wypłynęło z Raciborza w sobotę. Łącznie 250 osób pokonało trasę o długości ponad 40 kilometrów. Następnego dnia - w niedzielę, 16 czerwca do Koźla dopłynęło już tylko 56 załóg. Niestety trzy pływadła miały awarię. Z powodu burzy pływadła dotarły na Szkwał godzinę później.


- Burza nas złapała w połowie drogi między mostem bierawskim a przepompowniom. I praktycznie do mostu w Kędzierzynie był obfity deszcz. Jednak nastroje były znakomite, co było widać na mecie - powiedział Tadeusz Urbańczyk, komandor spływu.


W paradzie pływających dziwadeł wzięli udział zarówno nowi uczestnicy, jak i weterani pływający od pierwszej edycji. Płynął również Bronisław Piróg, który jest pomysłodawcą i organizatorem imprezy. Niestety jego pływadło znalazło się w pechowej trójce i zmuszony był dopłynąć do Szkwału z inną załogą. Pogoda pokrzyżowała niestety plany organizatorów. Zalało sprzęt nagłośnieniowy i zaplanowane koncerty nie odbyły się.


Na mecie witali załogi, a następnie wręczali nagrody i wyróżnienia: starosta powiatu Małgorzata Tudaj, wicestarosta Józef Gisman, prezydent miasta Sabina Nowosielska, przewodniczący Rady Miasta dr Ireneusz Wiśniewski, który jest także dyrektorem Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego oraz komandor spływu Tadeusz Urbańczyk.


Wyróżnienia i nagrody w wysokości tysiąca złotych otrzymały załogi: 3. „Prince Ratibor”, 2. „Kurka wodna” oraz 1. „Raciborskie Szołociorze”.


Trzecia nagroda spływu w wysokości 2 tysięcy złotych trafiła do załogi „Rikszy wodnej”, druga w wysokości 3 tysięcy złotych dla „Raciborskiej Straży Ochotniczej”, pierwsza w wysokości 4 tysięcy złotych przypadła najbardziej kolorowej i roztańczonej ekipie „Europejskich Bulwarów Przyszłości”.

Rafał Pulkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe